1.9 C
Szczecin
9 grudnia 2023
Powiat Kołobrzeski Wiadomości

Kołobrzeskie molo przejdzie częściowy remont

Rozpoczęły się prace remontowe na kołobrzeskim molo. Z uwagi nie utrudnienia, obniżone zostały ceny biletów wstępu na obiekt.

Prace obejmą tylko głowicę molo. Robert Szpak z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji mówi, że są to niezbędne roboty zabezpieczające obiekt przed degradacją.

– Rozpoczęliśmy pracę hydroizolacji, jeżeli chodzi o głowicę molo. Jest to zabieg, który jest niezbędny, jeżeli chodzi o tego typu obiekty. Wiadomo, że ta ingerencja morza jest bardzo mocna i działalność erozyjna wody na ten obiekt – mówi Szpak.

Termin realizacji prac nie jest przypadkowy. MOSiR odłożył roboty na okres już po szczycie sezonu letniego, jednak nie mogły być one zrealizowane w późniejszym terminie z uwagi na możliwe trudne warunki pogodowe.

Z uwagi na remont mogą występować utrudnienia w dostępie do głowicy molo. Obecnie dolny pokład pozostaje otwarty, a ograniczenia dotyczą górnego pokładu. W związku z tym MOSiR zdecydował się na obniżenie cen wejściówek na molo. Bilet normalny kosztuje obecnie 5 zł, a ulgowy 3 zł.

Prace mają kosztować 200 tysięcy złotych i zakończą się w październiku.

Źródło/RadioSzczecin.pl

Related posts

W Dygowie powstaje nowa remiza strażacka. W sobotę uroczyście wmurowano kamień węgielny

JK

Cenne znalezisko z carskiej Rosji odnalezione w Żydowcach

Admin

CBŚP zatrzymało członków gangu, przemycali narkotyki z Hiszpanii do Polski m.in. awionetką

AZ

Politechnika Morska zaprasza przyszłych studentów. Co oferuje?

AZ

Premier: chcemy znaleźć rozwiązanie dla Odry jako drogi wodnej

AZ

Terminal instalacyjny w Świnoujściu z unijnym dofinansowaniem

KM

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie