17.9 C
Szczecin
14 czerwca 2024
Powiat Kołobrzeski Wiadomości

Kołobrzeskie molo przejdzie częściowy remont

Rozpoczęły się prace remontowe na kołobrzeskim molo. Z uwagi nie utrudnienia, obniżone zostały ceny biletów wstępu na obiekt.

Prace obejmą tylko głowicę molo. Robert Szpak z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji mówi, że są to niezbędne roboty zabezpieczające obiekt przed degradacją.

– Rozpoczęliśmy pracę hydroizolacji, jeżeli chodzi o głowicę molo. Jest to zabieg, który jest niezbędny, jeżeli chodzi o tego typu obiekty. Wiadomo, że ta ingerencja morza jest bardzo mocna i działalność erozyjna wody na ten obiekt – mówi Szpak.

Termin realizacji prac nie jest przypadkowy. MOSiR odłożył roboty na okres już po szczycie sezonu letniego, jednak nie mogły być one zrealizowane w późniejszym terminie z uwagi na możliwe trudne warunki pogodowe.

Z uwagi na remont mogą występować utrudnienia w dostępie do głowicy molo. Obecnie dolny pokład pozostaje otwarty, a ograniczenia dotyczą górnego pokładu. W związku z tym MOSiR zdecydował się na obniżenie cen wejściówek na molo. Bilet normalny kosztuje obecnie 5 zł, a ulgowy 3 zł.

Prace mają kosztować 200 tysięcy złotych i zakończą się w październiku.

Źródło/RadioSzczecin.pl

Related posts

Centrum Edukacji Ogrodniczej pod nadzorem Ministerstwa Rolnictwa

Admin

Müller o kredytach obrotowych dla firm skupujących zboże i owoce miękkie: rozporządzenie wkrótce wchodzi w życie

JK

Silnik „latającej fortecy” zaprezentowano w Muzeum Narodowym

AB

Postanowienie prezydenta ws. wyborów opublikowane w Dzienniku Ustaw. Oficjalnie ruszyła kampania wyborcza

AZ

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Szczecina Wody Polskie prowadzą prace zapewniające rezerwę retencyjną Jeziora Słonecznego

KM

PKW: w wyborach do Sejmu 6 komitetów ogólnopolskich

AZ

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie