4.4 C
Szczecin
26 lutego 2024
Miasto Szczecin Wiadomości

Szczecin/ Ponad 300 drzew zostanie zasadzonych na terenie miasta

W ciągu najbliższych tygodni na terenie miasta zostanie zasadzonych ponad 300 nowych drzew – poinformował w środę szczeciński magistrat. Przybędzie m.in. kasztanowców, świerków i platanów.

Młode drzewa pojawią się w różnych częściach Szczecina, przewidzianych jest kilkadziesiąt lokalizacji m.in.: Cmentarz Centralny oraz parki: Łyczywka, Noakowskiego, Andersa i Kutrzeby.

„Wśród gatunków dominują te liściaste: leszczyny, brzozy, graby, lipy, kasztanowce, klony i platany. Ale pojawią się również świerki oraz ozdobne wiśnie, grusze, magnolie czy daglezje” – przekazała rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta w Szczecinie Paulina Łątka.

Minimalne obwody sadzonek to, w zależności od gatunku, od 14 do 22 cm. Łączny koszt zadrzewiania to ponad 880 tys. zł.

„Wszystkie zasadzone drzewa w ramach umowy objęte są trzyletnią gwarancją oraz pielęgnacją, która obejmuje m.in. podlewanie, nawożenie i cięcia sanitarne” – dodała Łątka.

Nasadzenia będą prowadzone do połowy grudnia, a szczegółowy harmonogram prac będzie dostosowywany do warunków pogodowych. To druga tego typu akcja w Szczecinie, wiosną zasadzonych zostało blisko tysiąc drzew.

Źródło/PAP

Related posts

Szczecin/ Ponad 20 instytucji weźmie udział w Nocy Muzeów

AZ

Zachodniopomorskie/ Dwa akty oskarżenia przeciwko członkom grupy przestępczej wyłudzającej zwrot podatku VAT

JK

Witkowski: rok 2021 był rekordowy dla gospodarki morskiej – 7 mld zł na inwestycje

AZ

Picie alkoholu na bulwarach komentują szczecińscy radni

Admin

Tunel Świnoujście: trwają prace przy tworzeniu linii produkcyjnej

Admin

UWAGA: Troska o bezpieczeństwo

Admin

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie