1.9 C
Szczecin
9 grudnia 2023
Rada Społeczna Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego
Editor's Picks Miasto Szczecin Opinie Wiadomości

Nowe siedziby pogotowia w Szczecinie: Pozytywne opinie ponownie zostały uchwalone

Rada Społeczna Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego ponownie uchwaliła pozytywne opinie dotyczące budowy nowych siedzib pogotowia. To inwestycje przy ul. Duńskiej i przy ul. Twardowskiego w Szczecinie.

– Wprawdzie uchwały w tej sprawie zapadały już w 2018 i 2019 roku, ale w opinii służb wojewody zachodniopomorskiego ich rzekomy brak miał być formalną przeszkodą w uzyskaniu finansowania z rezerwy budżetu państwa – mówi Paulina Targaszewska, rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. – Członkowie Rady Społecznej, nie chcąc przedłużać bezcelowych sporów w tej sprawie, jeszcze raz zaopiniowali tę niezwykle potrzebną mieszkańcom inwestycję.

Przypomnijmy: pierwszy wniosek o zapewnienie finansowania inwestycji przy ul. Twardowskiego z rezerwy celowej budżetu państwa na kwotę ponad 20 mln zł został złożony w sierpniu 2017 r. W świetle obietnic wojewody i przedstawicieli rządu uzyskanie wsparcia wydawało się przesądzone.

Jednak wiosną 2018 r. Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju przesłało negatywną odpowiedź, z której mieszkańcy Pomorza Zachodniego dowiedzieli się, że „dofinansowane będą zadania inwestycyjne z zakresu dostępności transportowej w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju i Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej, a nie dotyczące ratownictwa medycznego”.

– Ponownie wniosek o dofinansowanie budowy nowej siedziby pogotowia przy ul. Twardowskiego został złożony do wojewody w lipcu tego roku. Przed jego złożeniem urzędnicy marszałka podjęli bezpośrednią współpracę ze służbami wojewody. Projekt wniosku był konsultowany z Wydziałem Infrastruktury, Rolnictwa i Rozwoju Regionalnego Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, by zyskać pewność, że jest poprawny pod względem formalnym – dodaje Targaszewska. – Mimo to, pod koniec października wojewoda stwierdził uchybienia we wniosku, związane rzekomo z opiniowaniem zadania przez Radę Społeczną. Nie wskazano przy tym podstaw prawnych – w przesłanym wzorze wniosku nikt nie wymagał tego typu opinii. Dlatego podczas piątkowego posiedzenia Rady Społecznej WSPR ponownie zaopiniowano inwestycje.

– Nie chcemy dłużej tracić czasu na udowadnianie, że z naszej strony wszystko było procedowane zgodnie z przepisami i wskazówkami uzyskanymi od służb wojewody. Zależy nam na tym, by wniosek trafił do ministerstwa, a nowa siedziba pogotowia uzyskała pomoc z budżetu państwa. Ta inwestycja jest pilnie potrzebna z punktu widzenia bezpieczeństwa mieszkańców – mówi Paweł Piekarz, przewodniczący Rady Społecznej WSPR.

Żródło: https://gs24.pl/nowe-siedziby-pogotowia-w-szczecinie-pozytywne-opinie-ponownie-zostaly-uchwalone/ar/c14-14675687

Related posts

Jadłodzielnia w Dąbiu wypełnia się jedzeniem i miłością

AZ

Miasto szuka prywatnych firm do dystrybucji węgla w Szczecinie

AZ

Ponad ćwierć miliarda złotych subwencji dla samorządów w regionie

JK

Historyczna świetlica stoczniowa uratowana

Admin

Terminal kontenerowy w Świnoujściu powstanie. Rozmowa z Krzysztofem Urbasiem prezesem ZMPSiŚ S.A.

Admin

Przebudowa nabrzeża w porcie Lubin

KM

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie