5.4 C
Szczecin
19 kwietnia 2024
Polska/Świat Wiadomości

Czeskie media: Polska pokazała Putinowi swoją siłę

Czeskie media komentują defiladę zorganizowaną w Warszawie z okazji Święta Wojska Polskiego. „Polska pokazała Putinowi swoją siłę” – zatytułował relację portal telewizji Nova.

Czeskie redakcje opisują też wewnętrzny kontekst defilady zauważając, że miała ona wywrzeć wrażenie nie tylko na nieprzyjacielu, ale również na wyborcach.

Czeskie media w swoich relacjach podkreślają duże zainteresowanie defiladą.

„Mimo upału, na trasie zgromadziły się dziesiątki tysięcy ludzi. Niewątpliwie największą uwagę zwracał nowy sprzęt, który ma demonstrować siłę polskiej armii” – napisał portal czeskiego radia publicznego.

Korespondent Czeskiej Telewizji podkreślił symbolikę daty i miejsca, w którym odbyła się defilada, przypominając o stoczonej w 1920 roku Bitwie Warszawskiej. W materiale zwrócono uwagę, że rozpisana na kolejne lata modernizacja polskiego wojska ma poparcie społeczeństwa i opozycji.

„Dwa miesiące przed wyborami parlamentarnymi temat bezpieczeństwa jest priorytetem rządu” – dodał korespondent publicznej telewizji.

Czeskie media podkreśliły, że była to największa w Polsce defilada wojskowa od czasu zimnej wojny. O skali przedsięwzięcia napisał między innymi portal Seznam Zprávy stwierdzając, że pod względem prezentowanego sprzętu, warszawska defilada kontrastowała z tą, która odbyła się w maju w Moskwie.

Źródło/RadioSzczecin.pl

Related posts

Rzecznik PiS: utrzymanie cen paliwa to zasługa rządu i koncernów

AZ

Zachodniopomorskie/ W okolicy Suchania zastrzelono młodego rysia; policja poszukuje sprawcy

JK

Europosłowie EKR o konsekwencjach wyroku ETS

JK

PKN Orlen: zniżki cen paliw o 30 gr na litrze dla klientów programu lojalnościowego

JK

Plaga komarów w Szczecinie. Miasto w końcu wkracza do boju

AZ

Rosną wydatki na armię

AZ

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie