25,4 C
Szczecin
12 lipca 2024
Powiat Koszaliński Wiadomości

W Koszalinie w ramach trzyletniego programu miejskiego dofinansowania in vitro urodziło się 11 dzieci

W Koszalinie w ramach trzyletniego programu miejskiego dofinansowania do procedury in vitro urodziło się 11 dzieci, w tym sześć dziewczynek i pięciu chłopców, a kolejne pięcioro dzieci ma przyjść na świat w kwietniu 2024 roku – podał magistrat.

Koszaliński magistrat w komunikacie zamieszczonym na stronie urzędu podsumował trzyletni miejski program polityki zdrowotnej „Dofinansowanie do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Miasta Koszalina na lata 2021-2023”.

Program zakładał, że miasto w ciągu trzech lat na dofinansowanie procedury in vitro wyda 300 tys. zł, po 100 tys. zł rocznie. Ta kwota miała pozwolić na sfinansowanie procedury o wartości 5 tys. zł dla 20 zakwalifikowanych par rocznie.

„W wyniku realizowanego Programu, na świat przyszło 11 koszalinian (6 dziewczynek i 5 chłopców) a na kolejnych 5 mieszkańców Koszalina poczekamy do końca kwietnia 2024 roku” – poinformował magistrat.

Rada Miejska w Koszalinie (Zachodniopomorskie) program polityki zdrowotnej zakładający dofinansowanie do procedury in vitro przyjęła w grudniu 2020 r. Za jego przyjęciem głosowało 15 z 22 radnych biorących udział w sesji w liczącej wówczas 25 osób radzie.

Program skierowany do mieszkańców Koszalina został opracowany w oparciu o podpisaną umowę licencyjną z miastem Łódź na wykorzystanie realizowanego tam programu dofinansowania procedury in vitro i przystosowany do warunków i danych epidemicznych Koszalina. Konsultował go ginekolog-położnik, androlog dr n. med. Waldemar Świerczyński.

Projekt programu uzyskał 31 lipca 2020 r. pozytywną opinię prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji pod warunkiem uwzględnienia kilku uwag. Wszystkie one zostały wpisane do programu przyjętego przez radę miejską. Jego realizacją zajęły się wyłonione w ramach konkursu specjalistyczne kliniki z Gdyni i z Sopotu.

Źródło/PAP

Related posts

B9: Należy nałożyć kolejne sankcje na Rosję i wyjaśnić sprawę akcesji Ukrainy do UE 

AZ

Świnoujście/ Prezentacja wojskowych mundurów w Klubie 8. Flotylli Obrony Wybrzeża

AZ

Bogucki w kontekście pracowników MOPR. „Musimy zadbać o zarabiających najniższe pensje”

AZ

E-usługowe podsumowanie roku 2020

Admin

Świnoujście chce wprowadzić polską kurtaxe, turyści zapłacą za powietrze

AZ

Szczecin/ Wiatr powalił ponad sto drzew na Cmentarzu Centralnym

AZ

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie