1.9 C
Szczecin
9 grudnia 2023
Infrastruktura Miasto Szczecin Powiat Policki Ważne Wiadomości

Tunel Police – Święta

Prawie pięć lat potrwa budowa dwóch tuneli łączących Police z miejscowością Święta. To jeden z najważniejszych elementów planowanej Zachodniej Obwodnicy Szczecina. Jego drążenie rozpocznie się najwcześniej za cztery lata. 

Planowana przeprawa pod Odrą Zachodnią będzie miała po dwa pasy ruchu i pas awaryjny w każdą stronę – mówi Mateusz Grzeszczuk z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie. 

– Ten tunel będzie się jeszcze zaczynał przed terenem Zakładów Chemicznych w Policach. Jest planowany jako element drogi ekspresowej, dwujezdniowej, także będzie to tunel dwururowy. W przeciwieństwie do tego tunelu w Świnoujściu, który jest jednorurowym, czyli na jedną jezdnię. Natomiast technologia będzie taka sama, czyli tunel drążony – tłumaczy Grzeszczuk.

Długość planowanego tunelu, o przekroju szesnastu metrów, to w sumie około pięciu kilometrów.

Źródło: Radio Szczecin fot.: police.pl

Related posts

Naukowcy poszukują chętnych do badania na po covidową dietę

Admin

112 osób próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi do Polski

JK

Poznaliśmy zwycięzców kolejnej edycji szczecineckiego budżetu obywatelskiego. Cztery projekty zostaną wpisane do budżetu miasta

AZ

O więzieniach w PRL. Zaskakujące zeznania legendy szczecińskiej Solidarności

AZ

Rachunki wzrosły ponad dwukrotnie. SEC przeprasza za błąd

AZ

Wojna światów, czyli podróż do przeszłości na Przystanku Historia Koszalin

AZ

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie