17.9 C
Szczecin
14 czerwca 2024
Powiat Policki

Police mają nowy magazyn żywności

Nowy magazyn żywności od poniedziałku działa przy ulicy Fabrycznej w Policach. Powiększony został ze 100 do 600 metrów kwadratowych dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

To już drugi etap tej inwestycji – mówi wiceprezes funduszu Paweł Mirowski. – Dzisiaj rzeczywiście mówimy o drugim zadaniu, o kwocie blisko 500 tysięcy złotych na to, żeby tę halę wyposażyć, w regały, wózki do przewozu, ale także samochody osobowy i dostawczy, z chłodnią, aby tą żywność o skróconym terminie bezpiecznie do tego magazynu dostarczyć.

Ten magazyn służyć ma wszystkim potrzebującym nie tylko z terenu lokalnej diecezji – mówi dyrektor szczecińskiego Caritas ksiądz Maciej Szmuc. – Ten magazyn ma służyć Policom i Szczecinowi, jak i całej archidiecezji. Jest na tyle pojemny, że będziemy mogli tutaj gromadzić żywność oraz pomoc materialną, dla osób, które są w różnych kryzysowych sytuacjach, ale także artykuły, które chcemy wysyłać na Ukrainę, czy w dowolne miejsce świata, jeżeli będzie taka potrzeba.

Koszt całej inwestycji, to prawie 3 miliony złotych. W pełni wyposażony magazyn żywności działać ma w ciągu trzech najbliższych miesięcy.

Źródło/ Radio Szczecin/ Fot. Maciej Papke

Related posts

Poszukiwania osób na Jeziorze Nowowarpieńskim

Admin

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Ważne informacje dla rodziców

Admin

Przeładunki portu w Policach mogą wzrosnąć o pół miliona ton

KM

Polimery Police – strategiczna inwestycja w branży chemicznej kraju

Admin

Zawieszenie kursów w weekendy i święta na trasie Police – Nowe Warpno

Admin

Nielegalne przekroczenie granicy w Buku

Admin

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie