9.1 C
Szczecin
24 września 2023
Infrastruktura Powiat Sławieński

Oficjalnie oddano do użytku wyremontowaną drogę we Wrześnicy w gminie Sławno. Wójt: przez lata jej stan spędzał nam sen z powiek

Samorząd na przebudowę trzech dróg we Wrześnicy otrzymał ponad trzy miliony złotych dofinansowania z Polskiego Ładu. W sobotę oficjalnie otwarto drugi wyremontowany odcinek, znajdujący się naprzeciwko wiejskiego boiska.

Wójt Ryszard Stachowiak przyznał, że mieszkańcy przez lata wyczekiwali na ten remont. – Utrzymanie nawierzchni, która była ze skały granitowej, to nie była łatwa sprawa i stan tej drogi urzędnikom i mnie spędzał sen z powiek – mówił wójt informując, że pieniądze udało się zdobyć w drugim naborze Polskiego Ładu. – Dokumentacja była gotowa, wykonawca się świetnie spisał i dziś mieszkańcy mają nową drogę – dodał wójt.

Wiceszef MSWiA, koszaliński poseł PiS-u Paweł Szefernaker przypomniał, że jest to kolejna inwestycja w naszym regionie, która nie zostałaby zrealizowana, gdyby nie rządowe wsparcie. – Dzięki tym programom, które kierujemy do mniejszych miejscowości i gmin popegeerowskich, realizowane są inwestycje, na które mieszkańcy czekali od lat. Dla każdego, kto pełni funkcje publiczne, polityka jest dużym szczęściem móc brać udział w takich uroczystościach, podczas których otwierane są nowe drogi, które były marzeniem pokoleń mieszkańców danej gminy – powiedział.

Budowa trzeciego odcinka powinna zakończyć się do końca listopada.

Źródło/Fot. prk24.pl

Related posts

Nowy dworzec PKP w Koszalinie. Jest zgoda na budowę

AZ

Milioner w naszym regionie!

AZ

Kolejne protesty w sprawie trasy przyszłej obwodnicy Polic

AZ

Podpisano umowę na budowę węzła Sianów Zachód w ciągu drogi S6

JK

Koniec prac na drodze S3 Miękowo-Rzęśnica

Admin

Tunel Świnoujście ma już prawie 700 metrów!

Admin

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie