25,4 C
Szczecin
12 lipca 2024
Kultura Miasto Szczecin Wiadomości

Baltic Neopolis Orchestra w Studiu Koncertowym Radia Szczecin

Powstała w Szczecinie 15 lat temu i występowała w najdalszych zakątkach globu. Obsypana wieloma prestiżowymi nagrodami w kraju i zagranicą. Baltic Neopolis Orchestra zagra w środę w Studiu Koncertowym im. Jana Szyrockiego Radia Szczecin.

To będzie wieczór zorganizowany w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. Po debacie „Utracone pokolenie” w koncercie zabrzmią dzieła odzyskane po II Wojnie Światowej, a także czołowych polskich twórców XX i XXI wieku – powiedziała Emilia Goch-Salvador – altowiolistka i dyrektor orkiestry.

– Znajdą się zatem utwory m.in. Szymona Laksa, który nieszczęśliwie był w obozie koncentracyjnym w Auschwitz, ale udało mu się uciec. Zagramy także fragmenty dzieł Mieczysława Weinberga. To jest twórczość muzyków z czasów II Wojny Światowej. Pokażemy również, jak ona ewaluowała, jak mimo tego utraconego pokolenia, dziś mamy tak wspaniałą twórczość, wspaniałych kompozytorów, którzy czerpią właśnie z lat wojennych – podsumowała Emila Goch-Salvador.

Początek koncertu w Radiu Szczecin przy Alei Wojska Polskiego 73 o godzinie 19. Wstęp wolny.

Źródło/RadioSzczecin.pl

Related posts

Szczecin/ Prawie 250 mln zł na trzeci etap budowy Trasy Północnej

AZ

Zachodniopomorskie/ Blisko 300 interwencji straży pożarnej w związku z silnym wiatrem

JK

Koronawirus: Mycie rąk mydłem kluczowe w walce z wirusem, ale niedostępne dla milionów ludzi na świecie – ostrzega UNICEF

Admin

Wojewoda zachodniopomorski: to nieprawda, że w regionie brakuje łóżek dla pacjentów z COVID-19

Admin

Blisko 37,7 mln złotych na poprawę bezpieczeństwa pieszych

KM

Sportowa Polska – 17 643 413 zł dla województwa zachodniopomorskiego

Admin

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie