18.8 C
Szczecin
29 maja 2024
Nauka Powiat Myśliborski

Laptopy dla czwartoklasistów z Dębna

Ponad 160 laptopów trafiło we wtorek do czwartoklasistów ze Szkoły Podstawowej numer 3 w Dębnie. To w ramach rządowego programu „Laptop dla ucznia”.

Zakłada on, że każdy uczeń IV klasy szkoły podstawowej otrzyma go bezpłatnie do końca roku. Zapytaliśmy 10-latków, do czego będą im służyły komputery.

Na pewno do uczenia i pisania historii. Będę też grał i rozmawiał z przyjaciółmi. Na pewno nauczę się kilku nowych rzeczy – to głosy uczniów.

Rodzice uczniów, którzy dostali komputery, chwalą rządowy program. – O ile będzie służył jako pomoc do nauki, to jak najbardziej jestem za. Nie każdego rodzica stać na zakup nowego laptopa. Wydaje mi się, że to bardzo ważne dla czwartoklasisty. Nie każde dziecko ma w domu komputer – dodają rodzice.

Rządowy program „Laptop dla ucznia” coraz bardziej walczy z wykluczeniem cyfrowym dzieci w naszej gminie – podkreśla burmistrz Dębna Grzegorz Kubicki. – Nie każde dziecko w rodzinie ma komputer, zapotrzebowanie jest jeszcze olbrzymie, ale wierzę, że będziemy to wspólnie wyrównywać.

Inwestycja w laptopy to również inwestycja w nasze dzieci, w naszą przyszłość. Przecież te dzieciaki, korzystając z tych laptopów, będą mogły rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Będą się mogły uczyć, bawić. Myślę, że to fantastyczny program – powiedział Zbigniew Bogucki, wojewoda zachodniopomorski.

W ramach rządowego programu „Laptop dla ucznia” rozdanych zostanie w Polsce prawie 400 tysięcy laptopów za kwotę prawie 1,5 miliarda złotych.

Źródło/ Radio Szczecin/ Fot. Marcin Kokolus

Related posts

Szczątki 31 żołnierzy, najprawdopodobniej „maczkowców”, odnaleźli badacze na cmentarzu w Normandii

JK

Jedyna taka placówka w Polsce. Ukraińskie przedszkole w Szczecinie

AZ

Zachodniopomorskie szkoły gotowe do rozpoczęcia matur

Admin

Zachodniopomorskie/ Ponad 500 dzieci z Ukrainy przyjęto do placówek oświatowych w regionie

AZ

JesteśMY z WAMI! Dziękujemy pracownikom i pracownicom systemu ochrony zdrowia za walkę z koronawirusem

Admin

Klasyki na egzaminie. Pierwszy dzień matur już za uczniami

JK

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie