5.4 C
Szczecin
20 kwietnia 2024
Powiat Kołobrzeski Turystyka

Najdłuższa promenada w Polsce czeka na swoją nazwę

Władze Kołobrzegu ogłaszają konkurs dla bezimiennej dotychczas nadmorskiej trasy.

Ma dokładnie 3160 metrów długości i jest najdłuższą promenadą w kraju. Kołobrzeski deptak prowadzący od wysokości miejscowego molo aż do Ekoparku Wschodniego powstawał od 2009 roku. Obecnie to jedno z popularniejszych miejsc spacerowych wśród turystów wypoczywających w Kołobrzegu. Dotychczas nie doczekało się jednak nazwy.

Miejscowe władze chcą to zmienić i ogłaszają konkurs, w którym mogą wziąć udział nie tylko mieszkańcy Kołobrzegu. Jak mówi Piotr Rybczyński z Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu, uczestników konkursu nie ogranicza nic, poza ich kreatywnością.

Sky is the limit, tutaj każdy może wykazać się kreatywnością. Natomiast wiemy, gdzie się znajdujemy. Konkurs był również na nazwę na most, który był budowany, jako droga do portu. Okazało się, że nazwa prosta „most portowy” okazała się najciekawsza – mówi Rybczyński.

Na propozycje urzędnicy czekają do 5 listopada. Ich oceny dokona komisja konkursowa, a zwycięzca poza satysfakcją otrzyma także nagrodę w postaci roweru.

Źródło/ Radio Szczecin/ Fot. Przemysław Polanin

Related posts

Markowy Festiwal 2021 już w sierpniu!

Admin

Fala nienawiści i agresji. Zniszczone banery wiceszefa MSWiA Pawła Szefernakera

AZ

Kradzież Hiacyntów, 500 zł kary

Admin

W Kołobrzegu stanie pomnik Nadberezyńców. Kancelaria Premiera przekazała na jego budowę 900 tys. złotych

JK

Remont dworca kolejowego w Kołobrzegu rozpoczęty. Pasażerowie czekają na pociągi w kontenerach

JK

Coraz więcej zagranicznych kierunków z Goleniowa

Admin

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie