9.1 C
Szczecin
24 września 2023
Powiat Koszaliński Wiadomości

Andrzej Jakubowski: Koszalin za rządów Prawa i Sprawiedliwości pozyskał ponad miliard złotych

Koszalińscy działacze Prawa i Sprawiedliwości na konferencji prasowej zorganizowanej na terenie rozbudowywanej Strefy Ekonomicznej, podsumowali realizowane w mieście inwestycje, które dofinansowano z krajowych funduszy.

Kandydat PiS do Senatu w okręgu 100 Andrzej Jakubowski mówił dziś o realnym rządowym wsparciu, prowadzącym do poprawy codziennego życia mieszkańców Koszalina. – Koszalin w okresie współpracy z rządem Prawa i Sprawiedliwości oraz lokalnymi posłami i ministrami, pozyskał ponad miliard złotych. To są ogromne pieniądze na poprawę jakości życia mieszkańców.

Andrzej Jakubowski wymienił kluczowe inwestycje, które w ostatnich latach zostały lub są realizowane z pomocą rządowych środków: – Rozbiórka i budowa dwóch wiaduktów drogowych, przebudowa ulicy Piłsudskiego, Szczecińskiej. Remont obiektu mostowego w ciągu ul. Władysława IV nad linią kolejową 202, budowa nowych przystanków kolejowych. Warto również wspomnieć o olbrzymich pieniądzach, które dzięki staraniom ministra Pawła Szefernakera zostały przekazane na budowę infrastruktury wspomagającej strefę ekonomiczną – przekazał.

Andrzej Jakubowski zaznaczył, że tylko rządy Prawa i Sprawiedliwości są gwarantem dalszego rozwoju Koszalina. – Będziemy z całą starannością i odpowiedzialnością kontynuować te inwestycje – zapewnił.

Na początku września Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło „osiem konkretów”, które zamierza realizować w najbliższej przyszłości. Są to: emerytury stażowe, darmowe autostrady, poprawa jakości posiłków w szpitalach, program 800+, bon szkolny, program modernizacji i rewitalizacji osiedli oraz zwiększenie ilości lokalnych produktów w marketach.

Źródło/prk24.pl

Related posts

Szkoła w Choszcznie dostała dofinansowanie na promocję czytania

AZ

Wiceszef MSZ: nota ws. reparacji wojennych będzie przekazana w perspektywie kilku tygodni

JK

PKP Intercity odebrało 60 nowych wagonów drugiej klasy

JK

Koszalin/ Przewodniczący rady miejskiej Jan Kuriata prawomocnie wykluczony z PO

AZ

Premier: wypełnimy Baltic Pipe w zakresie niezbędnym, by w Polsce gazu było dosyć

JK

Polski test na koronawirusa! Rusza jego produkcja!

Admin

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie