14.4 C
Szczecin
5 lipca 2022
Polska/Świat Wiadomości

Środki z KPO dla Polski? „Pozytywne sygnały z Brukseli”

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że jest duża szansa na zatwierdzenie w ciągu kilku dni Krajowego Planu Odbudowy. Szef rządu przypomniał, że z Brukselą zostały uzgodnione „kamienie milowe” w tej sprawie.

Jak mówił, są to pewne warunki, w sprawie których wszystkie kraje członkowskie musiały porozumieć się z Komisją Europejską.

Michalin, 19.05.2022. Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej PAP

Premier powiedział, że dostajemy z Komisji Europejskiej pozytywne sygnały w kwestii uruchomienia środków. Zaznaczył, że pewne szczególne działania były tylko w odniesieniu do elementów związanych z reformą wymiaru sprawiedliwości, które i tak planowane były do wdrożenia, jak chociażby likwidacja Izby Dyscyplinarnej. – To jest kwestia formalna dotycząca zatwierdzenia Krajowego Programu Odbudowy. Myślę, że to bardzo prawdopodobne, że zrobimy to w ciągu najbliższych kilku dni – powiedział premier.

Szef rządu powiedział, że uruchomienie płatności jest kwestią kilku miesięcy. W ramach Funduszu Odbudowy, Polska ma do dyspozycji około 76 miliardów euro. W Krajowym Planie Odbudowy wnioskujemy o blisko 24 miliardy euro w ramach grantów i o 11 i pół miliarda euro z części pożyczkowej.

Źródło/RadioSzczecin.pl/rp.pl

Related posts

GDDKiA: w realizacji prawie 110 km tras w programie obwodnicowym

AZ

Obwodnica Myśliborza w ciągu DK26 oddana do ruchu

Admin

Szkoły w gminie Maszewo z dofinansowaniem

KM

Szczecin/ Rozpoczyna się Jarmark Bożonarodzeniowy

AZ

Fundacja Polskich Wartości wydała kalendarz-cegiełkę

Admin

Komitet Polityczny PiS zaakceptował nową strukturę okręgową partii i powołał 16 „opiekunów województw” 

AZ

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie