16.3 C
Szczecin
26 maja 2022
Miasto Szczecin Sport Wiadomości

Szczecin/ W niedzielę charytatywny mecz piłkarski dla Ukrainy

W niedzielę rozegrany zostanie charytatywny mecz piłkarski Polska-Ukraina. W trakcie spotkania prowadzona będzie zbiórka żywności, art. higienicznych i środków medycznych.

W składzie polskiej drużyny zagrają m.in. byli piłkarze Pogoni Szczecin: Olgierd Moskalewicz, Artur Andruszczak i Edi Andradina. Drużynę poprowadzi marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. W roli szkoleniowca Ukrainy, w składzie której mamy zobaczyć m.in. piłkarza Dynamo Kijów Wołodymyra Kostewycza, został Henryk Kołodziej – konsul honorowy Ukrainy w Szczecinie.

„Codziennie obserwujemy dramat ludności Ukrainy, którą wojna zmusiła do opuszczenia swoich domów, do rozstania się w bliskimi. W tym niezwykle trudnym czasie otwieramy dla naszych sąsiadów swoje serca, udostępniamy swoje mieszkania, niesiemy pomoc na różne sposoby. Każda taka akcja jest na wagę złota, bo wsparcie potrzebne będzie przez wiele kolejnych dni i miesięcy” – powiedział marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Spotkanie rozpocznie się w niedzielę o godz. 14:30 na boisku MOSiR przy ul. Witkiewicza 72 w Szczecinie.

Od godz. 13 do 17 prowadzona będzie zbiórka żywności, art. higienicznych i środków medycznych. Na miejscu stanie punkt poboru krwi dla pokrzywdzonych w działaniach wojennych, który koordynować będą przedstawiciele Regionalnego Centrum Krwiodawstwa.

Źródło/PAP/radioszczecin.pl

Related posts

Zabytkowa willa przy Wojska Polskiego odzyska dawny blask

Admin

MRiRW chce przeznaczyć 60 mln euro na trwałe zaprzestanie działalności połowowej

AZ

Gratulacje i finansowe nagrody. Medaliści olimpijscy u wojewody i prezydenta Szczecina

Admin

Świnoujście: rozpoczęcie postępowania, które ma wyłonić operatora głębokowodnego terminala kontenerowego

Admin

Rząd chce dopłacić 100 zł do kupna dekodera w zw. z nowym standardem nadawania TV

JK

Nowa inwestycja w Szpitalu Wojewódzkim w Szczecinie

KM

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie