10.9 C
Szczecin
25 marca 2023
Miasto Szczecin Sport Wiadomości

Szczecin/ W niedzielę charytatywny mecz piłkarski dla Ukrainy

W niedzielę rozegrany zostanie charytatywny mecz piłkarski Polska-Ukraina. W trakcie spotkania prowadzona będzie zbiórka żywności, art. higienicznych i środków medycznych.

W składzie polskiej drużyny zagrają m.in. byli piłkarze Pogoni Szczecin: Olgierd Moskalewicz, Artur Andruszczak i Edi Andradina. Drużynę poprowadzi marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. W roli szkoleniowca Ukrainy, w składzie której mamy zobaczyć m.in. piłkarza Dynamo Kijów Wołodymyra Kostewycza, został Henryk Kołodziej – konsul honorowy Ukrainy w Szczecinie.

„Codziennie obserwujemy dramat ludności Ukrainy, którą wojna zmusiła do opuszczenia swoich domów, do rozstania się w bliskimi. W tym niezwykle trudnym czasie otwieramy dla naszych sąsiadów swoje serca, udostępniamy swoje mieszkania, niesiemy pomoc na różne sposoby. Każda taka akcja jest na wagę złota, bo wsparcie potrzebne będzie przez wiele kolejnych dni i miesięcy” – powiedział marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Spotkanie rozpocznie się w niedzielę o godz. 14:30 na boisku MOSiR przy ul. Witkiewicza 72 w Szczecinie.

Od godz. 13 do 17 prowadzona będzie zbiórka żywności, art. higienicznych i środków medycznych. Na miejscu stanie punkt poboru krwi dla pokrzywdzonych w działaniach wojennych, który koordynować będą przedstawiciele Regionalnego Centrum Krwiodawstwa.

Źródło/PAP/radioszczecin.pl

Related posts

Niezwykły spektakl o… niezwykłych ludziach. IPN zaprasza

AZ

Premier: nie mogę zgodzić się na wykorzystywanie wyroku TSUE do politycznego populizmu

AZ

Jest pieczywo, są parówki, teraz jest paprykarz. Pogoń podbija rynek spożywczy

Admin

Caritas na święta. Kupując świecę i kompletując torbę pomagasz potrzebującym

AZ

Zachodniopomorskie/ Prace żniwne zaawansowane w 33 proc.

AZ

10 jednostek OSP włączonych do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego

KM

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie