25,4 C
Szczecin
12 lipca 2024
Powiat Kamieński Wiadomości

Międzyzdroje. Kamień węgielny pod budowę jednostki ratowniczo-gaśniczej

Budynek będzie zlokalizowany w pobliżu drogi ekspresowej S3. Jednostka będzie posiadać miejsca na pięć samochodów gaśniczych i sprzęt specjalistyczny.

Nowa siedziba poprawi bezpieczeństwo i komfort pracy strażaków.

– Wydzielona została strefa „czysta” i „brudna”. Co do bezpieczeństwa, to na pewno wzrastają nam zagrożenia związane z akwenami i linią przybrzeżną Bałtyku. Powiększy nam się baza lokalowa pod nasze samochody, dla których mamy mało miejsca w obecnej siedzibie przy ul. Kolejowej. Zostaniemy wzmocnieni o łódź typu rib, a także nowy sprzęt w postaci samochodów – zaznacza brygadier Roman Pikulski, komendant powiatowy straży pożarnej w Kamieniu Pomorskim.

Na program modernizacji Straży Pożarnej w latach 2022 – 25 rząd przeznaczył 800 milionów złotych.

– Po to, żeby – drodzy strażacy – poprawić wam warunki socjalne, żeby wam się lepiej służyło, żebyście byli bardziej wypoczęci, żebyście mogli mocniej służyć lokalnej społeczności. Program modernizacji obejmuje wzrost uposażeń. Strażacy mają godnie zarabiać – podkreśla nadbrygadier Krzysztof Hejduk, zastępca Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Inwestycja powstanie w pobliżu obiektów strategicznych dla Polski.

– Tutaj jest rozbudowywany gazoport, ale także droga S3; to bardzo duży ruch turystyczny i tranzytowy. W przyszłości rozbudowa portu kontenerowego w Świnoujściu. To wszystko powoduje, że musimy zapewnić bezpieczeństwo tym wszystkim kwestiom związanym z rozwojem, energetyką i gospodarką – dodaje wojewoda zachodniopomorski, Zbigniew Bogucki.

Łączna kwota inwestycji to ponad 22 miliony złotych. Budowa jednostki ratowniczo-gaśniczej ma zakończyć się w połowie 2026 roku.

Źródło/RadioSzczecin.pl

Related posts

Zachodniopomorskie/ Promesy dla 18 jednostek ochotniczych straży pożarnych w regionie

JK

Komisja Gospodarki i Żeglugi Śródlądowej zajmowała się tematem zalegających niebezpiecznych materiałów na dnie Bałtyku

AZ

Koszalin/ Szpital wojewódzki zapowiada uruchomienie kardiochirurgii z chirurgią naczyniową

AZ

Można oddać krew, a w zamian otrzymać choinkę

AZ

Premier: zima mogła być o wiele trudniejsza, gdyby nie działania, które podjęliśmy

JK

Zachodniopomorskie/ Pierwszy Festiwal Tradycji Pomorza Zachodniego – w weekend

AZ

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie