9.1 C
Szczecin
24 września 2023
Miasto Szczecin Wiadomości

Po zakończeniu inwestycji PUM wejdzie na jeszcze wyższy poziom

Takiej inwestycji w historii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego jeszcze nie było. Ponad 800 milionów złotych zostanie przeznaczone na wybudowanie kompleksu budynków przy ulicy Unii Lubelskiej.

Mają być one przeznaczone zarówno na potrzeby szpitala, jak i pełnić funkcje dydaktyczne. Ta inwestycja zmieni rzeczywistość leczenia pacjentów nie tylko w Szczecinie, ale także w tej części Polski i Europy – mówi prof. Bogusław Machaliński, rektor PUM.

– Jestem absolutnie przekonany, że zespoły naukow0- badawcze naszej uczelni, zespoły dydaktyczne i lekarze profesjonaliści medyczni, mając do dyspozycji tak wspaniałe, ultra nowoczesne warunki, zapewnią nie tylko kształcenie nowych kadr, nie tylko jeszcze lepsze warunki do pracy naukowo-badawczej, z której już dzisiaj jesteśmy bardzo dumni i usatysfakcjonowani, ale przede wszystkim poprawią opiekę nad człowiekiem chorym, nad pacjentem – mówi Machaliński.

Pomorski Uniwersytet Medyczny jest już docenianą w Polsce i zagranicą uczelnią, a po zakończeniu tej budowy wejdzie na jeszcze wyższy poziom – mówi poseł Czesław Hoc, wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Zdrowia.

– Ostatnio dziewięciu profesorów naszej uczelni zostało mianowanych przez Uniwersytet w Stanfordzie w Kalifornii, jako najbardziej wpływowi ludzie nauki medycznej. To jest naprawdę wielki zaszczyt i satysfakcja. Jednocześnie nasz Pomorski Uniwersytet Medyczny jest pierwszy w kraju w rankingu, jeśli chodzi o efektywność naukową, a trzeci, jeśli chodzi o publikacje – mówi Hoc.

Cała inwestycja ma zakończyć się w drugim kwartale 2026 roku.

Źródło/RadioSzczecin.pl

Related posts

Prezydent Duda na szczycie rady Europy w Reykjaviku

AZ

Kończy się budowa S11 na odcinku Koszalin – Bobolice

AZ

Minister Buda o porozumieniu ws. KPO: styczeń będzie rozstrzygający

JK

Szczecin/ Postępowanie ws. wybuchu w Akademii Sztuki

AZ

Rozwój portu w Trzebieży. Projekt planu zagospodarowania przestrzennego wód morskich

KM

Zachodniopomorskie/ Kończy się przebudowa linii kolejowych do portów w Szczecinie i Świnoujściu

AZ

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie