17.9 C
Szczecin
14 czerwca 2024
Polska/Świat Wiadomości

„Nauczyłem się przy kochanej żonie żyć i zeszło tak 50 lat”. Złote Gody w Chojnie

Osiem par świętujących Złote Gody uhonorował w Chojnie wojewoda zachodniopomorski, wręczając im odznaczenia Prezydenta RP za 50 lat małżeństwa.

Długoletniego stażu jubilatom gratulował też wiceminister Marek Gróbarczyk, razem z przedstawicielami władz samorządowych. W uroczystości zorganizowanej w sali sesyjnej uczestniczyli również bliscy małżonków.

Wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki podkreślił znaczenie święta, także dla rodzin jubilatów.

– Są takim bardzo jasnym, czytelnym drogowskazem. Dają nam świadectwo tego, że miłość, przysięga, zobowiązania, wytrwałość, mają sens. W tym dzisiejszym świecie, kiedy wszystko szybko się zużywa i wymienia, a ci dzisiejsi jubilaci, którzy przeżyli ze sobą pół wieku, są to w jakiejś mierze bohaterowie – mówi Bogucki.

Wojewoda przyznał, że świętowany wspólnie jubileusz małżeństwa ma nie tylko rodzinny charakter.

– To jet 50 lat budowania swojego związku, ale także budowania wspólnoty lokalnej na Pomorzu Zachodnim. Bo rodzina jest fundamentem. To jest bardzo trudne wyzwanie, w dzisiejszych czasach, żeby tworzyć rodzinę, która trwa. Są ludzie, właśnie dzisiejsi jubilaci, którzy mówią tak, to jest możliwe – mówi Bogucki.

Jubilaci Danuta i Stanisław nie ukrywali wzruszenia. – Nauczyłem się przy kochanej żonie żyć, przy niej śniłem i zeszło tak 50 lat. Czekamy na dłuższe lata. – No wie pan, jak w życiu.

Małżonkowie życzyli sobie natomiast kolejnych lat wspólnej codzienności, którą uznają za fundament długoletniego związku.Źródło/RadioSzczecin.pl

Related posts

Szczecin/ Orlen podpisał umowę ws. budowy terminalu instalacyjnego w Świnoujściu 

AZ

Morawiecki: obniżki cen biletów PKP co najmniej do poziomu z 2022 r.

JK

Wyniki próbek wody w normie. Odra najbardziej monitorowaną rzeką w Europie

KM

Szczecinianie wspominali słowa papieża Polaka z Jasnych Błoni

AZ

Mieszkańcy o nowym programie PiS-u

AZ

Podział grantów dla mikroprzedsiębiorców – Komisja Rewizyjna

Admin

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie