10.8 C
Szczecin
24 września 2023
Miasto Szczecin Praca

Szczecin/ Giełda Pracy Uniwersytetu Szczecińskiego potrwa do piątku

Ponad 50 pracodawców bierze udział w 15. Giełdzie Pracy na Uniwersytecie Szczecińskim. W jej ramach odbywają się m.in. spotkania, debaty, Webinary i warsztaty. Część wydarzeń odbywa się online.

Dla uczestników 15. Giełdy Pracy Uniwersytetu Szczecińskiego przygotowano m.in. darmowe warsztaty, webinary i spotkania z pracodawcami Chętni mogą zapoznać się z ofertą ryku pracy w sektorze prywatnym i w administracji publicznej.

„Część wydarzeń odbywa się online. Chcemy umożliwić studentom jak najbardziej elastyczny udział w giełdzie, stąd ta różnorodna forma, która została z nami już po pandemii” – powiedziała PAP Monika Smoguła z Akademickiego Biura Karier Uniwersytetu Szczecińskiego.

Podczas warsztatów można dowiedzieć się m.in., jak zaprezentować się przed przyszłym pracodawcą, jak poradzić sobie na rynku pracy, czy jak walczyć ze stresem.

Akademickie Biuro Karier przekazało, że aktualnie na rynku pracy dominują oferty, które „podkreślają wagę znajomości języków obcych”.

„Tutaj nie ma aż tak dużego znaczenia kierunek studiów, kluczowa jest znajomość zwłaszcza języka angielskiego i niemieckiego. Oferty są przede wszystkim z obszaru księgowości, oprócz tego dużo ofert jest z logistyki” – dodała Smoguła.

Łącznie w 15. Giełdzie Pracy bierze udział ponad 50 pracodawców, połowa swoją ofertę prezentuje też stacjonarnie. Stoiska można odwiedzić w środę 23 listopada 2022 r. przy ul. Mickiewicza 64.

Szczegóły dostępne są na stronie internetowej www.gieldapracy.usz.edu.pl.

Źródło/ PAP/ Fot. Radio Szczecin – Robert Stachnik

Related posts

Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach. Początek tegorocznej akcji

Admin

Zachodniopomorskie/ Wrak samolotu zlokalizowano w Zalewie Szczecińskim

AZ

Jest pozwolenie na przebudowę mostu nad Regalicą

Admin

Prezes ZUS: nadal można korzystać z bonów turystycznych

Admin

Port Szczecin-Świnoujście: antydronowy jastrząb już wkrótce

Admin

Szczecińska reprezentacja w The Tall Ships Races

AZ

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie