14.3 C
Szczecin
11 sierpnia 2022
Polska/Świat Wiadomości

Z portów Odessy wyruszył konwój statków ze zbożem

Z portów w obwodzie odeskim nad Morzem Czarnym wyruszył konwój statków ze zbożem. Jednostki wiozą kilkadziesiąt tysięcy ton ukraińskiego ziarna. To już drugi taki transport ukraińskiej żywności.

Na początku tego tygodnia z portu w Odessie wypłynął pierwszy od wybuchu wojny statek z ukraińskim zbożem wojny. To efekt umowy, którą podpisała Rosja, do tej pory blokująca ukraińskie porty.

Dziś rano – jak poinformowało ukraińskie ministerstwo infrastruktury – na Morze Czarne z portów Odessa i Czarnomorsk wypłynął już konwój złożony z trzech masowców. Łącznie wiozą one 57 tysięcy ton ukraińskiej kukurydzy do odbiorców w Turcji, Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Szef ukraińskiego resortu infrastruktury Ołeksandr Kubrakow oświadczył, że jego kraj liczy na to, iż gwarancje bezpieczeństwa ze strony Turcji i ONZ będą działać. Jak podkreślił, Ukraina chce wysyłać ze swoich portów do 100 statków miesięcznie.

W ukraińskich magazynach znajduje się około 20 milionów ton zboża. Bez niego niektórym regionom świata grozi kryzys żywnościowy.

Źródło/RadioSzczecin.pl/fot.PolskieRadio24.pl

Related posts

Zachodniopomorskie/ Pomoc psychologiczna dla obywateli Ukrainy

AZ

Szansa na nowe połączenia autobusowe. Są miliony złotych z Funduszu Autobusowego

Admin

Nieprawidłowości przy wyborach do PE. Prokuratura stawia zarzuty

AZ

Zachodniopomorskie/ Przetarg na dokumentację rozbudowy węzła Goleniów Południe

AZ

Chrzest lodołamaczy Ocelot i Tarpan

KM

Premier: stanowczy opór Polski i krajów bałtyckich doprowadził do wyhamowania działań białoruskiego reżimu

JK

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie