16.3 C
Szczecin
26 maja 2022
Miasto Szczecin Turystyka

ZUS: Ponad 352 mln zł dla zachodniopomorskich podmiotów turystycznych za realizację bonów

W Zachodniopomorskiem podmioty turystyczne odebrały 486 tys. płatności bonem turystycznym na kwotę, która sięga niemal 353 mln złotych – poinformował we wtorek regionalny rzecznik ZUS województwa zachodniopomorskiego Karol Jagielski.

Zaznaczył, że ponad 352 tys. zł dla podmiotów turystycznych w Zachodniopomorskiem za realizację bonów turystycznych to trzeci wynik w kraju po województwach małopolskim i pomorskim. „W całej Polsce kwota tych transakcji przekroczyła 2,2 mld złotych” – poinformował Jagielski.

Przekazał także, że na 177 tys. bonów przygotowanych w regionie, rodzice aktywowali prawie 127 tysięcy, wykorzystując całkowicie 77 tysięcy z nich. „Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa zachodniopomorskiego przy użyciu bonów turystycznych to niemal 80 mln złotych” – podkreślił Jagielski.

Przypomniał, że rodzice, którzy nie wykorzystali do tej pory bonu, mogą to zrobić do końca września br. Aktywują go tylko po zalogowaniu się do swojego profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. „Po aktywacji rodzic otrzymuje kod, który należy podać podczas płatności np. za imprezę turystyczną. Każda transakcja jest potwierdzana jednorazowym kodem, który jest wysyłany SMS-em. Jeżeli rodzić albo opiekun nie ma na swoim profilu PUE zakładki z bonem turystycznym, powinien zgłosić się do Polskiej Organizacji Turystycznej” – podał Jagielski.

Na każde dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy z programu „Rodzina 500+”, przypada bon w wysokości 500 złotych. Dziecku z niepełnosprawnością, którą potwierdza odpowiednie orzeczenie, przysługuje dodatkowy bon o wartości 500 złotych. Bon turystyczny otrzyma także dziecko, którego rodzice pobierają świadczenie rodzinne za granicą i z tego powodu nie mają uprawnień do 500 plus.

Źródło/ PAP/ Fot. TVP Info

Related posts

Polski Ład: samorządy z województwa zachodniopomorskiego otrzymają 1,04 mld złotych

JJ

ZUS: W Zachodniopomorskiem Ukraińcy złożyli ponad 17 tys. wniosków o świadczenie 500 plus

AZ

Czym poszerzana jest plaża w Międzyzdrojach ?

Admin

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych. Ponad 68,7 mln zł dla samorządów

Admin

Podpisano umowę na projekt obwodnicy Kołbaskowa

Admin

Chór Akademii Morskiej i Grzegorz Turnau zapraszają na koncert w Moczyłach

Admin

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie