16.4 C
Szczecin
26 maja 2022
Miasto Szczecin

Szczecin/ 31 maja rusza nabór projektów do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2023

31 maja ruszy nabór projektów do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2023. Do rozdysponowania jest ponad 17 mln zł. Pomysły zgłaszać można do końca czerwca – poinformował we wtorek Urząd Miasta.

Każdy z mieszkańców może złożyć dowolną liczbę propozycji do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Zgłaszany projekt musi zwierać co najmniej dziesięć podpisów na liście poparcia.

Środki na budżet obywatelski w Szczecinie są podzielone na dwie pule finansowe, odpowiednio na projekty zgłaszane w obszarze ogólnomiejskim i w 22 obszarach lokalnych.

Na wszystkie projekty przeznaczono 17 520 000 zł, z czego 30 proc. na projekty ogólnomiejskie, a 70 proc. na lokalne.

„W tym roku, oprócz niewielkich zmian w granicach dziewięciu obszarów lokalnych, a co za tym idzie wysokości środków przeznaczonych na te obszary obowiązują takie same zasady jak w poprzednich latach” – powiedziała dyrektor Biura Dialogu Obywatelskiego Magdalena Błaszczyk.

Projekt musi być zlokalizowany w Szczecinie, a wyznaczony teren powinien być własnością gminy. W przeciwnym razie konieczne jest przedstawienie oświadczenia właściciela nieruchomości o woli użyczenia danego terenu pod inwestycję.

Koszty projektu muszą zmieścić się w puli środków przeznaczonych na dany obszar. W celu ich oszacowania można skorzystać z przykładowego cennika miejskiego lub z pomocy urzędników w poszczególnych jednostkach miejskich.

Wnioski można składać od 31 maja (od godz. 12.00) do 30 czerwca 2022 r. (do godz. 15.30) drogą elektroniczną lub tradycyjnie poprzez wypełnienie papierowego formularza zgłoszeniowego i złożenie go w siedzibie lub filii Urzędu Miasta.

Szczegółowe informacje oraz formularz dostępne są stronie www.sbo.szczecin.eu.

Źródło/ PAP/ Fot. TVP Info

Related posts

Szczecińskie kąpieliska toną w śmieciach

Admin

Brak pomocy marszałka Geblewicza – potrzebne pieniądze na nową siedzibę pogotowia

Admin

Wychodzisz z domu? Zasłoń usta i nos!

Admin

W Zachodniopomorskiem rekordowe 35 tysięcy cudzoziemców zgłoszonych do ubezpieczenia

Admin

Saperzy usunęli niewybuch z II wojny światowej z os. Kijewo

Admin

Zmiany dla pasażerów komunikacji miejskiej

Admin

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie