16.4 C
Szczecin
26 maja 2022
Powiat Kołobrzeski Sport Turystyka

Kołobrzeg/ Latem będzie w mieście 11 kąpielisk morskich

Kołobrzescy radni zadecydowali, że tego lata w mieście będzie działać 11 morskich kąpielisk. Za ich organizację ma odpowiadać Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji (MOSiR).

Przed sezonem wakacyjnym kołobrzescy radni rozpatrzyli projekt uchwały o sezonie kąpielowym i wykazie kąpielisk nadmorskich w mieście.

Podczas środowej zdalnej sesji zdecydowali 19 głosami (dwóch radnych nie głosowało), że w Kołobrzegu będzie działać 11 kąpielisk morskich: Pomnik Zaślubin, Molo, Bałtyk, Baza, Słoneczko, Kamienny Szaniec, Marina Hotel, Plaża Wojskowa, Plaża TRM, Radzikowo i Podczele.

Na większości sezon kąpielowy zacznie się 1 lipca i potrwa do 31 sierpnia. Zdecydowanie szybciej, bo 13 czerwca, otwarte zostanie kąpielisko Molo, które działać będzie do 19 sierpnia. Kąpieliska Bałtyk, Baza, Plaża TRM i Podczele zaczną funkcjonować 25 czerwca. Sezon letni zakończą 31 sierpnia.

Zgodnie z zapisami uchwały przewidywana maksymalna liczba osób korzystających dziennie z wyznaczonych 11 kąpielisk wynosi ok. 20 tys.

Jak zapewnił dyrektor MOSiR w Kołobrzegu Jacek Banasiak, ze względu na zwiększenie uposażenia dla ratowników w sezonie letnim nie powinno być problemu ze skompletowaniem ich składu wymaganego na poziomie 55 osób. Ratownik, który będzie pracował w miesiącu 31 dni po 9 godzin dziennie, zarobi od 6200 do 7400 zł brutto. Banasiak dodał, że starszy wieży może liczyć na dodatek do pensji, ponadto wszyscy ratownicy będą mieć zapewniony nocleg i obiad.

Obowiązek określenia w formie uchwały sezonu kąpielowego i wykazu kąpielisk nakłada na radę miasta ustawa Prawo wodne z 20 lipca 2017 r.

Źródło/ PAP/ Fot. TVP Info

Related posts

Strażacy wyważyli drzwi, obok leżała kobieta…

Admin

Polskie służby zakończyły na Bałtyku poszukiwania duńskiego rybaka

Admin

Zmarł Aleksander Doba

Admin

NFZ: nad morzem dodatkowe karetki będą dbać o bezpieczeństwo turystów

Admin

Kamień Pomorski zrekonstruuje średniowieczne mury obronne

Admin

MKP Szczecinek zagra w Lidze Wojewódzkiej?

Admin

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie