16.4 C
Szczecin
26 maja 2022
Infrastruktura

Firma Polaqua wybrana do realizacji trasy S6 między Sianowem a Słupskiem

Firma Polaqua złożyła najkorzystniejsze oferty w obu przetargach na realizację dwóch odcinków drogi ekspresowej S6 między Sianowem a Słupskiem – poinformował szczeciński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

W komunikacie GDDKiA podała, że wybrana firma Polaqua odcinek drogi ekspresowej S6 Sianów-Sławno chce realizować za 614,8 mln zł, a ten między Sławnem a Słupskiem za 673,8 mln zł. Obie oferty były z najniższą ceną spośród złożonych w przetargach.

Pozostałym oferentom, którzy składali oferty w obu przetargach, nie minął jeszcze termin odwołania od rozstrzygnięcia. Jak poinformowała GDDKiA, do 22 kwietnia dla odcinka Sławno-Słupsk wpłynęło już jedno.

„Sprawę rozstrzygnie Krajowa Izba Odwoławcza. Dokumentacja postępowań trafi następnie do standardowej kontroli uprzedniej Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Po zakończeniu czynności kontrolnych będą mogły zostać podpisane umowy” – poinformowano w komunikacie.

Zadaniem wybranej firmy będzie przygotowanie projektów wykonawczych w ciągu 10 miesięcy, a w kolejnych 19 miesiącach, z wyłączeniem okresów zimowych, realizacja robót budowalnych, a także uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.

Na realizację dwóch odcinków trasy S6 między Sianowem (woj. zachodniopomorskie) a Słupskiem (woj. pomorskie) szczeciński oddział GDDKiA ogłosił dwa odrębne przetargi we wrześniu 2021 r. Otwarcie ofert nastąpiło w grudniu.

W przetargu na realizację drogi ekspresowej S6 na odcinku Sianów-Sławno o długości 23,1 km złożonych zostało 12 ofert. Drugi odcinek między Sławnem a Słupskiem o długości 22,9 km chciało wykonać 10 oferentów.

W ramach 46-kilometrowej trasy S6 Sianów-Słupsk powstanie osiem węzłów drogowych i dwa Miejsca Obsługi Podróżnych II kategorii. Droga ekspresowa wyposażona zostanie w nowoczesne urządzenia do zarządzania ruchem, urządzenia ochrony środowiska i w elementy związane z bezpieczeństwem ruchu na drodze. Ponadto powstanie sieć teleinformatyczna umożliwiająca sprawne i szybkie komunikowanie zdarzeń do Punktu Informacji Drogowej.

Nowa droga powinna zostać udostępniona kierowcom w 2025 r. Wówczas drogą ekspresową S6 można będzie przejechać od Trójmiasta do Szczecina.

Źródło/ PAP/ Fot. TVP 3 Szczecin

Related posts

W Świnoujściu powstanie nowa przystań rybacka

Admin

Otwarcie Komisariatu Policji w Mielnie

BS

UWAGA: Troska o bezpieczeństwo

Admin

S10 – najprostsza droga ze Szczecina do Warszawy. Sprawdzamy stan realizacji

AB

Koszalin/ Od środy wiaduktem w ul. Władysława IV mogą jeździć tylko pojazdy do 3,5 t

JK

Budowa S11 Koszalin-Bobolice o długości 48 km cały czas postępuje

JK

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie