5.4 C
Szczecin
20 kwietnia 2024
Miasto Szczecin Wiadomości

Zachodniopomorskie/ Zmiany w organizacji ruchu w rejonie cmentarzy

Od poniedziałku czasowo zmieniona została organizacja ruchu w pobliżu nekropolii m.in. w Szczecinie i Koszalinie. Zmiany obowiązywać będą do 2 listopada. Od soboty trwają też wzmożone patrole policji w okolicach cmentarzy.

W Koszalinie zmiana organizacji ruchu w obrębie cmentarza komunalnego wprowadzona została w poniedziałek o godz. 5 rano i obowiązywać będzie do 2 listopada do godz. 12.

„Obowiązuje całkowity zakaz zatrzymywania pojazdów na ul. Gnieźnieńskiej” – przekazała oficer prasowa KMP w Koszalinie nadkom. Monika Kosiec. Zaznaczyła przy tym, że wyjątek stanowi zatoczka przy głównej bramie wjazdowej na cmentarz. Tam możliwe będzie zatrzymanie samochodu, ale tylko po to, by wysadzić osobę niepełnosprawną.

Nadkom. Kosiec podkreśliła, że podobnie jak w latach ubiegłych wprowadzono ograniczenie prędkości do 30 km/h na drogach w obrębie cmentarza. Zawracanie z ul. Gnieźnieńskiej w kierunku Koszalina jest możliwe przy skrzyżowaniu z ulicami Diamentową i Manowską. Od strony Manowa został wydzielony pas ruchu, gdzie pojazdy mogą parkować.

Zmotoryzowani będą mogli pozostawić samochody przy pobliskim centrum handlowym, które udostępniło ok. 1600 miejsc postojowych.

Z kolei komendant Straży Miejskiej w Koszalinie Piotr Simiński poinformował o ograniczeniu dojazdu do ul. Kamieniarskiej i do parkingu położonego przy centrum ogrodniczym. Tam usytuowany jest kiermasz z ok. 30 miejscami handlowymi. Dojazd do ul. Kamieniarskiej jest możliwy od ul. Dobrzyckiego, ale wyłącznie dla osób niepełnosprawnych i dla zaopatrzenia kiermaszu. Przestrzegania tego ograniczenia kontrolują strażnicy miejscy przy przejeździe kolei wąskotorowej.

Od 30 października do 1 listopada wjazd na cmentarz jest niemożliwy. Nekropolia została całkowicie zamknięta dla ruchu kołowego.

W dzień Wszystkich Świętych zmotoryzowani mogą pozostawić samochody przy pobliskim centrum handlowym, które udostępniło ok. 1600 miejsc postojowych.

Wzmożone patrole policji na cmentarzu i w jego okolicy trwają od soboty. Koszalińskich funkcjonariuszy wspierają policjanci ze szczecińskiego oddziału prewencji. Więcej jest także patroli straży miejskiej. 1 listopada na terenie cmentarza będzie pracowała grupa ratownictwa PCK. Karetka stanie przy głównej bramie. W dzień Wszystkich Świętych w godz. 8-17 pracownicy cmentarza w budynku administracji pełnić będą dyżury. Można będzie uzyskać informacje m.in. o opłatach za groby.

Wiceprezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszalinie Robert Szank, przypomniał o usytuowanym przed budynkiem administracyjnym cmentarza infokiosku oraz o internetowej wyszukiwarce nagrobków na stronie PGK. Zachęcał do korzystania z tych elektronicznych narzędzi, by nie błądzić po cmentarzu w poszukiwaniu grobów bliskich.

W Szczecinie zmiany organizacji ruchu wprowadzane są etapami, od soboty obowiązuje ruch jednokierunkowy w ciągu ul. Karola Miarki i ul. Pięknej.

1 listopada kierowcy nie wjadą na ulice: ul. Ku Słońcu od ronda Pileckiego do ronda Gierosa, ul. Karola Miarki, Piękną i Santocką. W ciągu ul. Świerczewskiej w kierunku ul. Zielonogórskiej, ul. Dworskiej, Gajowej i ul. Krzywej wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy.

„Ważnym obszarem pracy policjantów w tym czasie jest kierowanie ruchem w obrębie cmentarzy. Stosujmy się do poleceń policjantów, mają one pierwszeństwo przed innymi znakami i sygnałami świetlnymi. Policjant będzie dbał o zachowanie drożności w tym newralgicznym okresie” – przekazał specjalista Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Szczecinie nadkom. Mateusz Mićko.

W zeszłym roku w okresie od 28 października do 2 listopada w województwie zachodniopomorskim doszło do 14 wypadków, w których zginęły dwie osoby, a czternaście zostało rannych.

Źródło/PAP

Related posts

Obwodnica Stargardu bliżej

KM

Szczecin/ Jadłodzielnia apeluje: podzielmy się, nie marnujmy

AZ

Szczecin/ Kontrakt na budowę czterech jeziorowców dla PŻM

JK

Latarnia Morska w Świnoujściu i Największa POLSKA FLAGA

Admin

Manufaktura Wody w Połczynie-Zdroju

AZ

Paweł Szefernaker: to dopiero początek pomocy, która będzie potrzebna

JK

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie