17.9 C
Szczecin
14 czerwca 2024
Polska/Świat Powiat Kołobrzeski Wiadomości

Kołobrzeg/ Trwa nabór uzupełniający na 35 mieszkań z programu „Mieszkania dla rozwoju”

Do końca listopada trwa ogłoszony przez miasto Kołobrzeg nabór uzupełniający dla zainteresowanych najmem jednego z 35 lokali w ramach pierwszego etapu miejskiego programu „Mieszkanie dla rozwoju”. Podstawowy nabór, rozstrzygnięty w lipcu, wyłonił 89 najemców ze 124 budowanych mieszkań.

W ramach pierwszego etapu miejskiego programu „Mieszkanie dla rozwoju” realizowanego przez Kołobrzeskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego (KTBS) na osiedlu Witkowice Kołobrzeg powstają cztery sześciokondygnacyjne bloki, każdy z 31 mieszkaniami na wynajem. Pierwsze dwa oddane mają zostać do użytku w IV kwartale br., trzeci w I kwartale, a czwarty w II kwartale 2024 r.

Mieszkania przeznaczone dla tych, którzy nie mogli skorzystać z najmu komunalnego lub socjalnego, bo posiadają zdolność płatniczą i przekraczają kryterium dochodowe ustalone dla najemców gminnego lokum, a jednocześnie są osobami bez zdolności kredytowej.

W lipcu kołobrzeski magistrat poinformował o rozstrzygnięciu naboru osób, które będą mogły z KTBS podpisać umowę najmu. Ze 187 złożonych wniosków kryteria naboru spełniło 89 osób. Natomiast do zasiedlenia ogółem jest 124 mieszkań, dlatego, jak przekazał już wówczas PAP rzecznik prasowy prezydent Kołobrzegu Michał Kujaczyński, planowany jest dodatkowy nabór dla zainteresowanych zasiedleniem pozostałych 35 mieszkań.

Uzupełniający nabór, ogłoszony został w październiku i potrwa do 30 listopada br. Zmodyfikowane zostały także warunki ubiegania się o lokum z programu. Radni zmienili w tym celu zapisy uchwały z października 2021 r., dopuszczając m.in. możliwość przekroczenia ustalonego limitu dochodowego o nie więcej niż 15 proc.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad składania wniosków dla potencjalnych najemców mieszkań na osiedlu Witkowice znajdują się na stronie internetowej kołobrzeskiego magistratu iwitkowice.kolobrzeg.eu. Informacje, jak podano, można też uzyskać, dzwoniąc do Urzędu Miasta w Kołobrzegu pod numery: 94 35 51 615 lub 94 35 51 545.

Osiedle Witkowice Kołobrzeg (Zachodniopomorskie) zaprojektowało i buduje jego pierwszy etap poznańskie konsorcjum z liderem spółką Wegner, wybrane w przetargu ogłoszonym w październiku 2020 r. Umowę na realizację zadania podpisano w marcu 2021 r. Koszt to nieco ponad 34 mln zł.

Prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska przekonywała wówczas, że mieszkania oferowane mieszkańcom Kołobrzegu na wynajem będą „niedrogie, funkcjonalne i ekologiczne”, a także „bez barier architektonicznych”.

Zaznaczyła, że na każdym z budynków planowana jest instalacja fotowoltaiczna, zasilająca części wspólne w darmowy prąd. Przy każdym budynku zostanie zainstalowany podziemny zbiornik retencyjny, z którego woda będzie wykorzystywana m.in. do podlewania łąk kwietnych. Będą stojaki na rowery oraz miejsca do elektrycznego ładowania samochodów.

Przygotowanie projektu budowy osiedla Witkowice trwało ok. 2 lat. W tym czasie powstała koncepcja, program funkcjonalno-użytkowy dla osiedla i specyfikacja przetargowa dla I etapu zadania. Wartość działek o łącznej powierzchni 2,62 ha przy ul. Witkowice wynosiła ponad 9 mln zł, gdy miasto Kołobrzeg (woj. zachodniopomorskie) wnosiło je aportem do KTBS.

Miejski program „Mieszkania dla rozwoju” podzielony został na trzy etapy. W kolejnych dwóch zakłada budowę jeszcze sześciu bloków. 

Źródło/PAP

Related posts

Szczecin/ 16. Europejska Noc Muzeów – w sobotę

AZ

PiS: pieniądze na remonty dróg przyznawane są ponad partyjnymi podziałami

AZ

Największe targowisko Manhatan w Szczecinie może zostać zlikwidowane.

Admin

Szczecin/ Wykonano ponad 54 proc. prac przy rozbudowie portu

AZ

Zachodniopomorskie/ Nie ma zanieczyszczeń w ujęciach wody pitnej w pobliżu Odry

JK

Umowa na wykonanie wielopoziomowego parkingu w Kołobrzegu podpisana

AZ

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie