25,4 C
Szczecin
12 lipca 2024
Powiat Choszczeński Wiadomości

SOR w Choszcznie z wyczekiwanym dofinansowaniem z Ministerstwa Zdrowia

Szpital w Choszcznie będzie jednym z beneficjentów programu Ministerstwa Zdrowia w zakresie modernizacji szpitalnych oddziałów ratunkowych w całym kraju.

Ponad 6 milionów złotych, które trafi do Choszczna zostanie przeznaczone na wymianę starego sprzętu i remont pomieszczeń SOR. Dotacja bezpośrednio przełoży się na komfort pacjentów.

– W całości będzie przeznaczona na bezpośrednią pomoc pacjentom, którzy trafiają na oddział. Są to głównie mieszkańcy powiatu choszczeńskiego. Średnio to 15 osób każdej doby – miejsce jest niezbędne. To dofinansowanie sprawi, że pacjent będzie mógł zdiagnozowany dobrze i szybko otrzyma odpowiednią pomoc. Jeśli nie na naszym oddziale, to będziemy mogli przetransportować go do oddziału specjalistycznego – zapowiada Stanisław Gacek, kierownik szpitala w Choszcznie.

W całym programie ponad 1,5 miliarda złotych trafi do 152 placówek w całej Polsce. W naszym regionie pieniądze na modernizację SOR-ów trafią jeszcze do Stargardu, Koszalina i Gryfic.Źródło/RadioSzczecin.pl

Related posts

Choszczno: Dzikie zwierzęta w mieście

Admin

CBA kieruje zawiadomienia do prokuratury ws. nieprawidłowości szczecińskiej spalarni

Admin

Budowa Baltic Pipe przyspiesza. Droga do energetycznej niezależności

Admin

Mobilna biblioteka przyjedzie nad Bałtyk

AZ

Rolnicy protestują przeciwko polityce KE

KM

Zachodniopomorskie/ Z powodu zakwitu sinic zamknięto kąpielisko w Trzebieży

AZ

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie