9.1 C
Szczecin
24 września 2023
Miasto Szczecin Polityka Polska/Świat Wiadomości

PiS po słowach posła PO: Udział w referendum jest konieczny

Co innego myślą, co innego mówią, co innego robią – tak wygląda polityka Platformy Obywatelskiej w ocenie polityków Prawa i Sprawiedliwości. Przykładem stał się zachodniopomorski poseł PO Artur Łącki.

W wywiadzie telewizyjnym powiedział, że trzeba przyjąć migrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu. Tym samym poseł PiS Leszek Dobrzyński uznał udziału w referendum za konieczny, gdyż – jak mówi – szukanie logiki w działaniu Platformy Obywatelskiej jest bezsensowne.

– Przed nami referendum. Najlepiej, jak Polacy sami zabezpieczą swój los, swoją przyszłość. Najlepiej pójść na referendum, zagłosować. W tym wypadku wzywamy do głosowania 4xNIE – powiedział Dobrzyński.

Stanowisko Prawa i Sprawiedliwości w tej sprawie jest jasne – mówi wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki. Dodaje, że nie ma zgody na nielegalnych migrantów w Polsce, gdyż najważniejsze jest bezpieczeństwo naszych obywateli.

– To, co mówią politycy Platformy Obywatelskiej, ma niewiele wspólnego z tym, co myślą i zamierzają zrobić. Dlatego wszystkie pytania referendalne, począwszy od migrantów, są uzasadnione, bo skoro jeden z posłów mówi, że trzeba przyjmować migrantów, to zapytajmy o to Polaków – stwierdził Bogucki.

W ocenie posła Michała Jacha, politycy PO nadal nie wiedzą, jakie konsekwencje może mieć zgoda na przyjęcie migrantów do własnego kraju.Źródło/RadioSzczecin.pl

Related posts

B9: Należy nałożyć kolejne sankcje na Rosję i wyjaśnić sprawę akcesji Ukrainy do UE 

AZ

Zachodniopomorskie/ Pompy do natleniania wody m.in. w Szczecinie

JK

Grupa Azoty rozwija działalność w Peru i otworzy oddział spółki zależnej

JK

Minister Klimatu ogłasza nabór do Młodzieżowej Rady Klimatycznej

Admin

Paweł Szefernaker: apeluję do samorządów o bezzwłoczne wypłacanie świadczeń za pomoc uchodźcom

JK

Rozpoczęto budowę kompleksu kliniczno-dydaktyczno-badawczego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego

AZ

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie