10.8 C
Szczecin
24 września 2023
Infrastruktura Miasto Szczecin Wiadomości

Będzie mniej kursów komunikacji miejskiej; powodem brak motorniczych

Od 16 września wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu linii tramwajowych – poinformowała Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. Z powodu braku motorniczych na trasę wyjedzie mniej tramwajów, m.in. na linii nr 8.

Od soboty zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy komunikacji miejskiej w Szczecinie. Po zmianach na trasę wyjedzie mniej tramwajów. Dotyczyć to będzie np. linii nr 8 (Gumieńce-Turkusowa), która przestanie kursować w weekendy. „Ósemka” wyjeżdżać będzie tylko w dni powszednie w godzinach szczytu. W zamian linia nr 10 stanie się linią całodzienną.

Częstotliwość linii nr 11 na odcinku Pomorzany–Pl. Żołnierza Polskiego nie zmieni się, ale do przystanku Ludowa kursy odbywać się będą wyłącznie w dni powszednie w godzinach szczytu. Spółka Tramwaje Szczecińskie informuje, że zmiany związane są z brakami kadrowymi. Do sytuacji miała przyczynić się też pandemia, która uniemożliwiła organizowanie kursów dla motorniczych.

„W ten sposób straciliśmy co najmniej cztery cykle, które mogły zaowocować kilkudziesięcioma nowo zatrudnionymi osobami. Obecnie staramy się nadrabiać te zaległości, organizując kolejne darmowe kursy” – tłumaczy Katarzyna Imianowska ze spółki Tramwaje Szczecińskie.

„W tej chwili na egzamin dający uprawnienia do kierowania tramwajami czeka 13 osób. Kilkanaście następnych jest zainteresowanych kolejnym kursem” – dodała.

Obecnie w Tramwajach Szczecińskich brakuje ok. 40 motorniczych, stan zatrudnienia na koniec sierpnia wynosił 184 osoby. Szczegółowe zmiany w rozkładzie jazdy dostępne są na stronie zditm.szczecin.pl.Źródło/PAP

Related posts

Żaryn: rośnie agresja migrantów kontrolowanych przez służby białoruskie

AZ

Szczecin/ Dokumentacja medyczna polskich pacjentek, którą CBA zabezpieczyło w gabinecie ginekologicznym, została zwrócona lekarce

JK

Gróbarczyk: przeładunki w polskich portach w 2022 r. wzrosły o 18 proc., do 133 mln ton

JK

Prąd ze Szwecji nie płynie do Polski

AZ

Trwają prace na budowie Węzła Przesiadkowego Głębokie. Będą zmiany w organizacji ruchu

Admin

Płyn do dezynfekcji. WHO podaje przepis, jak zrobić go w domu [recepta WHO – 20.03.2020]

Admin

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie