9.1 C
Szczecin
24 września 2023
Miasto Szczecin Turystyka Wiadomości

Zachodniopomorskie na trzecim miejscu pod względem realizacji bonu turystycznego

Branża turystyczna na Pomorzu Zachodnim była jednym z największych beneficjentów pieniędzy z tak zwanego bonu turystycznego. Nasz region znalazł się pod tym względem na trzecim miejscu – mówi dyrektor szczecińskiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Dariusz Obiegło.

– Te 472 miliony w województwie Zachodniopomorskim zostały wydane przez rodziców, którzy przyjechali do naszego województwa z całego kraju. Po województwie małopolskim i pomorskim, zachodniopomorskie było trzecim beneficjentem tych środków, z punktu widzenia przedsiębiorców. Dopiero na czwartym miejscu znalazło się województwo mazowieckie – mówi Obiegło.

Dzięki bonowi turystycznemu turystyka w naszym regionie przetrwała ciężki okres epidemii, przypomniał wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki. – Bon turystyczny, 500+, blisko pół miliarda złotych zostaje na Pomorzu Zachodnim z rządowych środków, dlatego, że Polacy mieli te środki w swoich portfelach, że polskie rodziny tutaj przyjechały i tutaj w Zachodniopomorskiem zostawiły te pieniądze, a one nakręcały naszą gospodarkę.

Bon turystyczny otrzymywali beneficjenci programu 500 plus lub dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością. Można było nim sfinansować wypoczynek w ośrodkach zrzeszonych w Polskiej Organizacji Turystycznej.Źródło/RadioSzczecin.pl

Related posts

IMGW ostrzega przed śnieżycą. Może spaść do 20 cm śniegu

AZ

GUS: co piąty mieszkaniec Polski ma ponad 60 lat

AZ

Jest pieczywo, są parówki, teraz jest paprykarz. Pogoń podbija rynek spożywczy

Admin

Chwila oddechu dla stargardzkich kierowców

AZ

Plan na rozwój Polski. Prezentacja Polskiego Ładu w Boleszkowicach

Admin

Zarybianie węgorzem w Zachodniopomorskiem

AZ

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie