25,4 C
Szczecin
12 lipca 2024
Miasto Szczecin Turystyka Wiadomości

Zachodniopomorskie na trzecim miejscu pod względem realizacji bonu turystycznego

Branża turystyczna na Pomorzu Zachodnim była jednym z największych beneficjentów pieniędzy z tak zwanego bonu turystycznego. Nasz region znalazł się pod tym względem na trzecim miejscu – mówi dyrektor szczecińskiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Dariusz Obiegło.

– Te 472 miliony w województwie Zachodniopomorskim zostały wydane przez rodziców, którzy przyjechali do naszego województwa z całego kraju. Po województwie małopolskim i pomorskim, zachodniopomorskie było trzecim beneficjentem tych środków, z punktu widzenia przedsiębiorców. Dopiero na czwartym miejscu znalazło się województwo mazowieckie – mówi Obiegło.

Dzięki bonowi turystycznemu turystyka w naszym regionie przetrwała ciężki okres epidemii, przypomniał wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki. – Bon turystyczny, 500+, blisko pół miliarda złotych zostaje na Pomorzu Zachodnim z rządowych środków, dlatego, że Polacy mieli te środki w swoich portfelach, że polskie rodziny tutaj przyjechały i tutaj w Zachodniopomorskiem zostawiły te pieniądze, a one nakręcały naszą gospodarkę.

Bon turystyczny otrzymywali beneficjenci programu 500 plus lub dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością. Można było nim sfinansować wypoczynek w ośrodkach zrzeszonych w Polskiej Organizacji Turystycznej.Źródło/RadioSzczecin.pl

Related posts

Kolejny etap budowy ekspresowej szóstki. Wyłoniony wykonawca węzła w Sianowie

KM

83. rocznica pierwszego transportu więźniów do Auschwitz

AZ

Zachodniopomorskie/ Nowe translatory trafią do szpitali w regionie

AZ

Przepisy chroniące spółki portowe przed obcym przejęciem zostały przyjęte

AZ

Nowa wystawa w Muzeum Narodowym w Szczecinie

AZ

Paweł Szefernaker: to dopiero początek pomocy, która będzie potrzebna

JK

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie