25,4 C
Szczecin
12 lipca 2024
Powiat Stargardzki

Targi w Barzkowicach. Organizatorzy nie spodziewali się takiej frekwencji

Sektory maszynowy, hodowlany, roślinny i rolno- spożywczy otwarte są od rana w drugim dniu 35. edycji Targów Agro Pomerania w Barzkowicach.

Organizatorzy przygotowali także pokazy zwierząt, m.in. alpak, ptaków drapieżnych i koni, które podziwiać można przez całą sobotę.

Sami organizatorzy nie spodziewali się tak dużego natłoku gości zaraz po otwarciu, Krzysztof Duszkiewicz, zastępca dyrektora ZODR w Barzkowicach ocenia, że może paść rekord pod względem liczby odwiedzających.

Szacujemy i tak mniej więcej mam jakieś rozeznanie, że będzie powyżej 100 tysięcy. Widzimy już po pierwszym dniu, gdzie piątek jest takim rozruchowym, przy tej pogodzie sprzyjającej to raczej na pewno. Tych stref mamy bardzo dużo, i maszynową, i zwierzęcą, i hodowla królików. Tylko zapraszać – mówił Duszkiewicz.

Powodzeniem cieszy się barzkowicka aleja smaków. Uwagę przykuwa m.in. Starożuławski Czosnek gospodarstwa Elżbiety Wolreider.

Czosnek to jest siła, to jest miłość, to jest zdrowie. Mówię to z pasją, mówię to z serca. Uprawiamy czosnek, sami tworzymy takie małe czosnkowe dzieła sztuki. Zaczęliśmy siać swój len i rzepak. Mamy olej lniano-czosnkowy, rzepakowo-czosnkowy. Sami sadzimy, sami siejemy, zbieramy i tłoczymy – podkreśla Wolreider.

Obok stoisk sprzętu nowej generacji targowi goście odwiedzają także mini- skansen, prezentujący klimat dawnego gospodarstwa i urok starych maszyn rolniczych.

Źródło/ Radio Szczecin/ Fot. Robert Stachnik

Related posts

Prezydent w Stargardzie: chcę nadal prowadzić politykę rozwoju Polski, budowania jej bezpieczeństwa

Admin

Kolegiata w Stargardzie na finiszu remontu

AZ

Bobrowa Polana ponownie zdewastowana

Admin

Strażacy uratowali 15 jeleni ze stada, pod którym załamał się lód

Admin

Zmiany lokalizacji komisji wyborczych w Stargardzie

AZ

Nowa droga z Polskiego Ładu w Gminie Ińsko

AZ

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie