10.8 C
Szczecin
24 września 2023
Polityka Wiadomości

PiS zaprezentował w Końskich główne filary programu na kolejne lata

Lider Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński przedstawił nową propozycję dla Polaków – emerytury stażowe. Zapowiedział też walkę z patodeweloperką oraz większe środki na walkę ze skutkami suszy. Na konferencji programowej w Końskich rządząca partia przedstawiła program wyborczy na kolejną kadencją.

Emerytury stażowe to, jak mówił prezes Jarosław Kaczyński, propozycja rządu dla osób, które ciężko pracowały od wielu lat.

Jest wiele pań, które zaczęły pracować od 18 lat, wielu mężczyzny zaczęło w tym samym wieku pracować – tłumaczył prezes PiS.

Prawo i Sprawiedliwości zaproponowało, aby kobiety mogły przejść na emeryturę po przepracowaniu 38 lat, a mężczyźni – 43 lat. Propozycję przedstawił lider PiS. Jarosław Kaczyński wskazywał, że po zmianie przepisów kobiety, które zaczęły pracę w wieku 18 lat, mogłyby zacząć pobierać emeryturę w wieku 56 lat. Natomiast mężczyźni, którzy zaczęli pracować w tym samym wieku, mogliby zyskać uprawnienia emerytalne w wieku 61 lat.

W konferencji programowej wzięła udział również marszałek Sejmu Elżbieta Witek, która powiedziała, że dzięki rządom PiS kobiety mogą realizować się zawodowo. Zdaniem marszałek Witek, za rządów PO-PSL przed ośmiu laty, sytuacja kobiet była znacznie gorsza. Zwróciła się także do lidera PO Donalda Tuska. „Panie Tusk, pan ma czelność mówić o piekle kobiet, kiedy chciał pan zmusić ciężko pracujące kobiety do tego, aby pracowały do 67. roku życia. Kiedy podnosił pan wiek kobietom pracującym na roli o 12 lat, kiedy mogłoby odejść na emerytury”. Elżbieta Witek powiedziała także, że w partii Prawa i Sprawiedliwości jest mnóstwo kobiet. „To są kobiety wykształcone, mądre, inteligentne, nowoczesne, które szanują jednocześnie tradycję” – podkreśliła.

Z kolei premier Mateusz Morawiecki z jednej strony podsumował dotychczasowe osiągnięcia PiS, z drugiej wyraził przekonanie, że Polacy mogliby zarabiać jednocześnie jak Francuzi. Jest jednak jeden warunek: wygrana PiS w wyborach.

Te wybory rozstrzygną o przyszłości Polski na długie dekady. To jest wybór czy chcemy, aby Polska była dumna czy zawstydzona, czy chcemy żeby Polska była wolna czy bezwolna – mówił szef rządu.

Mateusz Morawiecki powiedział, że po wygranych wyborach Prawo i Sprawiedliwość nadal będzie dbało o rozwój całej Polski. Szef rządu podkreślał, że PiS nie ustanie we wspieraniu gospodarczym nawet najmniejszych miejscowości. „Naszym wielkim zobowiązaniem na przyszłość, tutaj w Końskich jest właśnie to, że te wielkie polityki będą nie tylko kontynuowane one będą nakierowane na Polskę lokalną. Bo dla nas głos ludzi z Końskich, Opoczna, Sulejowa, Skrzyńska Kamiennej, Kielc, Radomia jest ważniejszy niż głos polityków z Berlina i Brukseli” – podkreślał. Premier mówił też, że dzięki inwestycjom i rozwojowi płace w Polsce mogą w ciągu sześciu lat osiągnąć poziom płac francuskich.

Na koniec konwencji programowej w Końskich głos zabrał koalicjant PiS, czyli Kukiz 15. Paweł Kukiz mówił o konieczności zniesienia immunitetu dla posłów i senatorów.

Wszystkie najważniejsze punkty programowe PiS oprócz emerytur stażowych to: Przyjazne osiedle, „Dobry posiłek, „Darmowe autostrady”, „Lokalna półka”, „Bon szkolny – poznaj Polskę”, „Darmowe leki” i program „Rodzina 800+”.

Źródło/ Radio Szczecin/ Fot. Twitter/ Prawo i Sprawiedliwość

Related posts

Puda: środki z UE przeznaczymy głównie na rozwój nauki, przedsiębiorczości i cyfryzację 

JK

Dodatkowe środki na program „Posiłek w szkole i w domu”

AZ

Prezydent: po raz pierwszy od zimnej wojny zostały zatwierdzone plany obronne NATO 

AZ

Częściowe zaćmienie Słońca widziane w Szczecinie

AZ

W poniedziałek Polsko-Arabskie Forum Gospodarcze w Dubaju

JK

Na ponad 1800 stacjach Orlen w Polsce aż 85 proc. produktów pozapaliwowych zostało wytworzone w Polsce

JK

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie