25,4 C
Szczecin
12 lipca 2024
Nauka Powiat Szczecinecki

Przyszli weterynarze będą się uczyć w komfortowych warunkach. W Szczecinku otwarto dla nich nowoczesną pracownię

Obiekt powstał przy Zespole Szkół nr 6, który kształci uczniów na kierunku technik weterynarii. To specjalistyczne pracownie z fantomami, sprzętem medycznym, stołem sekcyjnym oraz częścią, w której zamieszkają żywe zwierzęta.

– Uczniowie mają tu najlepszy sprzęt, który umożliwi im kapitalne przygotowanie do wykonywania zawodu zarówno jeżeli chodzi o zwierzęta rzeźne, jak i domowe. Dodatkowo będą tu wkrótce żywe zwierzęta – koń, krowa, owca, kury, którymi uczniowie będą się opiekowali – powiedział starosta szczecinecki Krzysztof Lis.

Przyszli absolwenci kierunku technik weterynarii są zadowoleni z nowej pracowni: – Będziemy mogli się uczyć na żywych zwierzętach, a to najlepsza nauka. Będziemy też mieli zajęcia, które wcześniej znaliśmy tylko z książek, np. wykonywanie zwierzętom USG czy prześwietleń.

Koszt wyposażenia nowej pracowni to ponad 312 tys. zł. Powstanie całego obiektu kosztowało niespełna dwa miliony złotych, z czego 98% pochodzi z rządowego programu Polski Ład.

Źródło/ prk24.pl/ Fot. Mateusz Sienkiewicz

Related posts

Premier spotkał się z rolnikami z Zachodniopomorskiego

JK

Prace na budowie Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej powinny przyspieszyć

BS

Ruch pociągów na trasie Szczecinek-Białogard przywrócony

JK

Mieszkańcy Zachodniopomorskiego „najszczęśliwsi w kraju”

BS

MKP Szczecinek w tym sezonie już nie zagra?

Admin

Zachodniopomorskie/ Katarzyna Koszewska nową kurator oświaty

JK

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie