9.1 C
Szczecin
24 września 2023
Miasto Szczecin Opinie Polityka Wiadomości

Politolog: Kurzawa może nawet walczyć o urząd prezydenta Szczecina

Szczeciński politolog profesor Maciej Drzonek analizuje jesienną walkę o Senat kandydatów KO i PiS.

Marszałek Tomasz Grodzki z KO zmierzy się z radną Agnieszką Kurzawą z PiS.

To krok do budowania silniejszej pozycji radnej w perspektywie planowanych na wiosnę przyszłorocznych wyborów samorządowych – ocenia naukowiec nie wykluczając, że tym samym Kurzawa stała się możliwą kandydatką PiS w przyszłorocznych wyborach prezydenta Szczecina.

Dla Kurzawy to dopiero pierwsza kadencja w samorządzie, gdy Grodzki zyskał już ogólnopolską rozpoznawalność. Profesor Drzonek zwraca uwagę, że sztab PiS może mieć świadomość, jak trudno będzie pokonać polityka KO, a start radnej służy innym celom. Zbuduje swoją rozpoznawalność i wiosną może nawet walczyć o urząd Prezydenta Szczecina.

– W momencie, kiedy jest już oficjalnie podane jej nazwisko, jako kandydatki do objęcia mandatu senatorskiego, powiedziałbym, że nie jest to niemożliwe. Proszę pamiętać, że żeby wygrać z urzędującym od wielu kadencji prezydentem, tu nie myślę tylko o Piotrze Krzystku, to żeby go pokonać, trzeba wystawić przede wszystkim osobę, która w wielu aspektach jest jego przeciwieństwem, w różnych interpretacjach. Przeciwieństwem, a myślę, że radna Kurzawa takim przeciwieństwem by była – mówi Drzonek.

W regionie z kolei kandydatka KO, senator Magdalena Kochan, będzie walczyła o mandat z byłą szefową kancelarii Prezydenta RP Haliną Szymańską z PiS.

Źródło/RadioSzczecin.pl

Related posts

Rządowe dofinansowanie z programu Maluch+ dla zachodniopomorskiego

Admin

Szczecin/ Otwarcie nowego budynku m.in. oddziałów zakaźnych szpitala wojewódzkiego najprawdopodobniej jesienią 2023 r.

AZ

Gaudeamus igitur anno 2022

AZ

Parkowanie na Starym Mieście. Miasto odwołuje się od wyroku sądu

AZ

Pieniądze z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Prostowanie fake newsów opozycji

Admin

200 mln zł na nowy wieloletni program dedykowany seniorom

Admin

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie