5.4 C
Szczecin
20 kwietnia 2024
Miasto Szczecin Opinie Polityka Wiadomości

Politolog: Kurzawa może nawet walczyć o urząd prezydenta Szczecina

Szczeciński politolog profesor Maciej Drzonek analizuje jesienną walkę o Senat kandydatów KO i PiS.

Marszałek Tomasz Grodzki z KO zmierzy się z radną Agnieszką Kurzawą z PiS.

To krok do budowania silniejszej pozycji radnej w perspektywie planowanych na wiosnę przyszłorocznych wyborów samorządowych – ocenia naukowiec nie wykluczając, że tym samym Kurzawa stała się możliwą kandydatką PiS w przyszłorocznych wyborach prezydenta Szczecina.

Dla Kurzawy to dopiero pierwsza kadencja w samorządzie, gdy Grodzki zyskał już ogólnopolską rozpoznawalność. Profesor Drzonek zwraca uwagę, że sztab PiS może mieć świadomość, jak trudno będzie pokonać polityka KO, a start radnej służy innym celom. Zbuduje swoją rozpoznawalność i wiosną może nawet walczyć o urząd Prezydenta Szczecina.

– W momencie, kiedy jest już oficjalnie podane jej nazwisko, jako kandydatki do objęcia mandatu senatorskiego, powiedziałbym, że nie jest to niemożliwe. Proszę pamiętać, że żeby wygrać z urzędującym od wielu kadencji prezydentem, tu nie myślę tylko o Piotrze Krzystku, to żeby go pokonać, trzeba wystawić przede wszystkim osobę, która w wielu aspektach jest jego przeciwieństwem, w różnych interpretacjach. Przeciwieństwem, a myślę, że radna Kurzawa takim przeciwieństwem by była – mówi Drzonek.

W regionie z kolei kandydatka KO, senator Magdalena Kochan, będzie walczyła o mandat z byłą szefową kancelarii Prezydenta RP Haliną Szymańską z PiS.

Źródło/RadioSzczecin.pl

Related posts

Szczecin/ Rozpoczyna się Jarmark Bożonarodzeniowy

AZ

Szrot o zniesieniu ograniczeń w tranzycie do Polski: polsko-ukraińskie rozmowy dają rezultaty

AZ

Szczecin/ Pięć projektorów trafiło do planetarium Morskiego Centrum Nauki

AZ

Licealistka ze Szczecina chce uczyć się dziennikarstwa w New York Times

AZ

Oferty z Polski i z Niemiec. Trwają szczecińskie Targi Pracy

AZ

Połączy Bobolice ze Szczecinkiem. Zgoda wojewody na ostatni odcinek drogi S11 

KM

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie