9.1 C
Szczecin
24 września 2023
Polska/Świat Sport

Sportowcy Startu Szczecin z medalem ME

Jeden medal zdobyli sportowcy Startu Szczecin w zakończonych w Rotterdamie Mistrzostwach Europy sportowców niepełnosprawnych.

W Holandii rywalizacja odbywała się w kilkunastu dyscyplinach sportu w tym między innymi w strzelectwie, tenisie, koszykówce judo i kolarstwie.

Wicemistrzem Europy w strzelectwie (w konkurencji P1 pistolet pneumatyczny 60 metrów) został Oskar Pierzyński. Zawodnik Startu Szczecin do finałowej rozgrywki awansował z 6. wynikiem. W finale toczył pasjonującą walkę o tytuł mistrza Europy z Włochem, ale ostatecznie musiał zadowolić się srebrnym medalem, przegrywając z Davide Franceschettim rywalizację o złoto o zaledwie trzy dziesiąte punktu.

Do finału w strzelectwie nie zdołali natomiast awansować pozostali przedstawiciele Startu Szczecin – Waldemar Andruszkiewicz i Emilia Trześniowska. W konkurencji karabinowej R3, oboje zakończyli start w kwalifikacjach. Waldemar Andruszkiewicz zajął ostatecznie 16. miejsce, a Emilia Trześniowska była 20.

Dobrze w parakolarstwie spisał się w Mistrzostwach Europy Piotr Kacalski, który w wyścigu ze startu wspólnego zajął 5. miejsce. W jeździe indywidualnej na czas parakolarz Startu Szczecin był natomiast 7.

Źródło/ Radio Szczecin/ Fot. KSI START Szczecin

Related posts

Nowy pakiet legislacyjny – Komisja Europejska uwzględniła postulaty Polski

Admin

Paweł Szefernaker: pracujemy z UE nad ułatwieniem uchodźcom transportu do innych państw

JK

Memoriał W. Komara i T. Ślusarskiego. w Międzyzdrojach

Admin

Czy sezon na plaży pomimo pandemii może być możliwy? Włosi mają na to sposób!

Admin

Przeniesienie środków na budowę Ośrodka Szkoleniowego Ratownictwa Morskiego na 2024 i 2025 r. – informacja ws. noweli uchwały na stronie KPRM

AZ

Sezon żeglarski w Marinie Dąbie już otwarty

Admin

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie