25,4 C
Szczecin
12 lipca 2024
Polska/Świat Sport

Sportowcy Startu Szczecin z medalem ME

Jeden medal zdobyli sportowcy Startu Szczecin w zakończonych w Rotterdamie Mistrzostwach Europy sportowców niepełnosprawnych.

W Holandii rywalizacja odbywała się w kilkunastu dyscyplinach sportu w tym między innymi w strzelectwie, tenisie, koszykówce judo i kolarstwie.

Wicemistrzem Europy w strzelectwie (w konkurencji P1 pistolet pneumatyczny 60 metrów) został Oskar Pierzyński. Zawodnik Startu Szczecin do finałowej rozgrywki awansował z 6. wynikiem. W finale toczył pasjonującą walkę o tytuł mistrza Europy z Włochem, ale ostatecznie musiał zadowolić się srebrnym medalem, przegrywając z Davide Franceschettim rywalizację o złoto o zaledwie trzy dziesiąte punktu.

Do finału w strzelectwie nie zdołali natomiast awansować pozostali przedstawiciele Startu Szczecin – Waldemar Andruszkiewicz i Emilia Trześniowska. W konkurencji karabinowej R3, oboje zakończyli start w kwalifikacjach. Waldemar Andruszkiewicz zajął ostatecznie 16. miejsce, a Emilia Trześniowska była 20.

Dobrze w parakolarstwie spisał się w Mistrzostwach Europy Piotr Kacalski, który w wyścigu ze startu wspólnego zajął 5. miejsce. W jeździe indywidualnej na czas parakolarz Startu Szczecin był natomiast 7.

Źródło/ Radio Szczecin/ Fot. KSI START Szczecin

Related posts

Sejm/ Wiceminister infrastruktury: ubiegły rok był kolejnym rekordowym dla polskich portów morskich

AZ

Ponad 100 mln na inwestycje drogowe. Prawie 1/3 dla Szczecina

AZ

Powstanie Warszawskie było czymś wyjątkowym, niespotykanym na skalę światową

AZ

CKE: do matury przystąpi 41 abiturientów, obywateli Ukrainy

AZ

Polscy rolnicy protestują przed Parlamentem Europejskim w Brukseli

KM

Goleniów uhonoruje rotmistrza Pileckiego

AZ

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie