14.4 C
Szczecin
5 lipca 2022
Powiat Choszczeński Ważne

Paweł Szefernaker: 396 komputerów trafiło do dzieci z rodzin byłych pracowników PGR-ów z Pełczyc

Wiceszef MSWiA i koszaliński poseł PiS-u, który w poniedziałek w Pełczycach wziął udział w przekazaniu nowoczesnego sprzętu komputerowego, podkreślił, że pozwoli on zniwelować wykluczenie cyfrowe w gminach popegeerowskich.

„Pandemia COVID-19 pokazała wiele problemów, a jednym z nich jest nauka zdalna na terenach popegeerowskich. Ujawniła ona deficyt sprzętu komputerowego czy utrudnienia w dostępie do Internetu, co wpłynęło na realizację obowiązków szkolnych przez dzieci. Projekt Granty PPGR stawia za cel wyeliminowanie tych ograniczeń” – napisał na Facebooku wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

Polityk Prawa i Sprawiedliwości dodał, że jest to kolejny krok w walce z wykluczeniem cyfrowym, realizowany dzięki funduszom unijnym w ramach programu Cyfrowa Gmina:„W skali kraju 218 tysięcy dzieci otrzyma sprzęt o wartości 586 milionów złotych. Na Pomorzu Zachodnim komputery trafią do 28,5 tysiąca dzieci ze 111 gmin”.

Paweł Szefernaker zaznaczył, że ten program ma dla niego – pełnomocnika rządu ds. współpracy z samorządem terytorialnym szczególne znaczenie: „Idea zakupu komputerów powstała podczas jednego z moich spotkań z byłymi pracownikami PGR. Cieszę się, że dzięki zrozumieniu problemu przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, premiera Mateusza Morawieckiego oraz determinacji ministra Janusza Cieszyńskiego jesteśmy w trakcie realizacji historycznego programu dla mieszkańców terenów popegeerowskich”.

Źródło/prk24.pl

Related posts

Ważna informacja dla Polaków z pogranicza pracujących w Niemczech

Admin

Prezydent: modernizacja i zwiększanie sprawności bojowej armii to testament, który zostawił nam L.Kaczyński

JK

Uwaga oszuści. Metoda na „pocztę głosową”

Admin

Mateusz Morawiecki: do konsultacji kierujemy projekt obniżki stawki podatku PIT z 17 do 12 proc.

JK

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę obniżającą VAT m.in. na żywność, nawozy i gaz

JK

Wałcz z dofinansowaniem do bezpieczeństwa pieszych

Admin

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie