14.4 C
Szczecin
5 lipca 2022
Ważne Wiadomości

Mateusz Morawiecki o działaniu na rzecz młodych: obniżenie podatków, budowa domów do 70 m kw. bez zezwolenia i wakacje kredytowe

Niskie podatki PIT dla młodych, działanie na rzecz rozwoju rynku pracy, budowa domów do 70 m kw. bez zezwolenia, kredyty gwarantowane na mieszkania i dwuletnie wakacje kredytowe – o tych działaniach rządu na rzecz osób młodych mówił w sobotę premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu uczestniczył w sobotę w Q&A podczas Ogólnopolskiego Kongresu Dialogu Młodzieżowego. Podczas dyskusji został zapytany o działania rządu na rzecz młodych ludzi.

„Po naszej stronie jest działanie w dwóch obszarach społecznych i gospodarczych, które dla młodych ludzi są fundamentalnie ważne, a mianowicie są to dostęp do dobrej, jak najlepszej pracy i mieszkania” – oznajmił.

Podkreślił, że rząd chcąc poprawić dostęp młodych ludzi do rynku pracy obniżył do zera stawkę podatku PIT dla osób do 26 roku życia, a dla osób powyżej 26 roku życia do 12 proc. Zwrócił uwagę, że jest to jedna z najniższych stawek w Europie.

Wskazał, że kolejnym działaniem poprawiającym dostępność miejsc pracy dla młodych, jest tworzenie takich warunków w kraju, które zachęcą zagraniczne firmy do inwestowania w Polsce, co przyczyni się do rozwoju gospodarczego.

Dodał, że aby zapewnić jak najszerszy dostęp młodych do mieszkań, rząd tworzy „jak najlepsze warunki do budowy mieszkań dla spółdzielców, TBS-ów, samorządów, dla wszystkich, którzy operują na tym rynku”.

„I stąd nasze pomysły na domy do 70 m kw. bez zezwoleń, na kredyt gwarantowany (…), stąd także pomysły na wakacje kredytowe, żeby młodzi ludzie, którzy wzięli kredyt i mają mieszkanie, mieli szansę przetrwania tych dwóch trudnych lat, które są przed nami w związku z wojną na Ukrainie” – powiedział.

Źródło/ PAP/ Fot. TVP Info

Related posts

PKN Orlen: zniżki cen paliw o 30 gr na litrze dla klientów programu lojalnościowego

JK

Kołobrzeg: Trzech mężczyzn nie mogło wrócić na brzeg

Admin

Pierwszy w tym roku wieczór z cyklu „Koncerty Grünebergowskie”, Kościół św. Ducha w Szczecinie-Zdrojach dedykuje Papieżowi Janowi Pawłowi II.

AZ

Zachodniopomorskie/ Budowa tunelu pod Świną opóźniona

AZ

W Warszawie wylądował największy samolot świata ze sprzętem medycznym z Chin

Admin

Paweł Szefernaker: apeluję do samorządów o bezzwłoczne wypłacanie świadczeń za pomoc uchodźcom

JK

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie