16.4 C
Szczecin
26 maja 2022
Ważne Wiadomości

Zachodniopomorskie/ Ponad 12 mln zł na inwestycje trafi do szpitali w regionie

Ponad 12 mln zł z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 trafi do 14 zachodniopomorskich szpitali. Pieniądze będą przeznaczone na inwestycje i zakup nowoczesnego wyposażenia m.in. aparatów RTG i kardiomonitorów.

„Te środki przeznaczone są przede wszystkim na sprzęt, infrastrukturę, która bezpośrednio związana jest z leczeniem pacjentów na Covid-19” – powiedział w środę wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.

Wśród planowanych inwestycji jest m.in. remont i przebudowa Oddziału Chorób Wewnętrznych w Szpitalu Powiatowym w Gryfinie, rozbudowa i modernizacja instalacji tlenowej w Kamieniu Pomorskim, czy budowa instalacji gazów medycznych dla 40 stanowiska w SPZOZ w Choszcznie.

Do zachodniopomorskich placówek trafi też sprzęt medyczny, m.in. aparaty RTG, kardiomonitory, czy sprzęt do diagnostyki metodą RT-PCR wirusa SARS-CoV-2.

„Jeżeli spojrzymy na ten sprzęt i inwestycje, które mogą być poczynione za te środki, one na pewno przydadzą się zarówno pacjentom covidowym, którzy będą jeszcze walczyć z tą choroba, ale z drugiej strony będą niewątpliwie wykorzystane i będą służyły wielu innym pacjentom w pozostałych zakresach”.

Największe dofinansowanie otrzymał szpital wojewódzki w Szczecinie. Dofinansowanie w wysokości trzech milionów złotych zostanie przeznaczone na przebudowę budynku „J” na potrzeby utworzenia Poradni Kardiologicznej.

Źródło/ PAP/ Fot. gs24.pl

Related posts

Jak doszło do utraty władzy przez PO w Koszalinie?

AZ

Od soboty obowiązują dodatkowe zasady bezpieczeństwa

Admin

Paweł Szefernaker: w ciągu ostatniej doby do Polski przybyło 106 tys. osób z Ukrainy

JK

Zachodniopomorskie/ 12 ofert na realizację S6 na odcinku Sianów-Sławno

AZ

Zachodniopomorskie/ Zakończyły się prace związane z pogłębianiem toru wodnego Świnoujście-Szczecin

AZ

Zachodniopomorskie/ Opaski brzegowe w Pleśnej i Kołobrzegu zbuduje Hydrobud

AZ

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie