23,3 C
Szczecin
12 lipca 2024
Wiadomości

Ferie z WOT-em po raz trzeci

16 dni szkolenia: strzelanie, taktyka czy pierwsza pomoc – Wojska Obrony Terytorialnej organizują „Ferie z WOT-em”, można się już zapisywać. To trzecia edycja akcji.

Szkolenie podstawowe, skierowane jest do pełnoletnich osób – mówi chorąży Przemysław Nadolski, oficer prasowy 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

– To są już pełnoletni np. uczniowie ostatnich klas liceów, studenci, albo osoby po prostu zapracowane, które nie mają czasu w ciągu roku, a chcieliby. My ich zapraszamy, stwarzamy im taką możliwość i dajemy im taką szansę, że w ciągu 16 dni szkolą się u nas jako żołnierze – mówi Nadolski.

Podczas szkolenia uczą się podstaw żołnierskiego rzemiosła.

– Przede wszystkim strzelanie, taktyka, czyli po prostu umiejętność poruszania się w polu. Jako żołnierze poznają też elementy topografii. Oczywiście jest również WF, którego czasami ludziom trochę brakuje, więc każdy znajdzie coś dla siebie – mówi oficer prasowy 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Szkolenie startuje 13 stycznia i potrwa do 28 stycznia. Zapisy przejmowane są w Wojskowych Centrach Rekrutacji, czyli w dawnych Wojskowych Komendach Uzupełnień. W Szczecinie takie centrum znajduje się przy ul. Kopernika.

Szkolenie odbywać się będzie w Trzebiatowie.


Źródło/RadioSzczecin.pl

Related posts

„To była jedna wielka rodzina”

AZ

ZUS: W Zachodniopomorskiem Ukraińcy złożyli ponad 17 tys. wniosków o świadczenie 500 plus

AZ

Jeden ze szczecińskich szpitali zyskał prawie setkę pracowników z Ukrainy

AZ

Nowy ośrodek zdrowia psychicznego. „Pomagamy osobom cierpiącym z każdego powodu”

AZ

Premier Morawiecki przybył do Wilna na polsko-litewskie konsultacje międzyrządowe

JK

Minister Buda: 800 mln zł wsparcia dla 92 dużych firm energochłonnych

AZ

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie