5.4 C
Szczecin
19 kwietnia 2024
Wiadomości

Ferie z WOT-em po raz trzeci

16 dni szkolenia: strzelanie, taktyka czy pierwsza pomoc – Wojska Obrony Terytorialnej organizują „Ferie z WOT-em”, można się już zapisywać. To trzecia edycja akcji.

Szkolenie podstawowe, skierowane jest do pełnoletnich osób – mówi chorąży Przemysław Nadolski, oficer prasowy 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

– To są już pełnoletni np. uczniowie ostatnich klas liceów, studenci, albo osoby po prostu zapracowane, które nie mają czasu w ciągu roku, a chcieliby. My ich zapraszamy, stwarzamy im taką możliwość i dajemy im taką szansę, że w ciągu 16 dni szkolą się u nas jako żołnierze – mówi Nadolski.

Podczas szkolenia uczą się podstaw żołnierskiego rzemiosła.

– Przede wszystkim strzelanie, taktyka, czyli po prostu umiejętność poruszania się w polu. Jako żołnierze poznają też elementy topografii. Oczywiście jest również WF, którego czasami ludziom trochę brakuje, więc każdy znajdzie coś dla siebie – mówi oficer prasowy 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Szkolenie startuje 13 stycznia i potrwa do 28 stycznia. Zapisy przejmowane są w Wojskowych Centrach Rekrutacji, czyli w dawnych Wojskowych Komendach Uzupełnień. W Szczecinie takie centrum znajduje się przy ul. Kopernika.

Szkolenie odbywać się będzie w Trzebiatowie.


Źródło/RadioSzczecin.pl

Related posts

Dar normalnego życia od własnej żony – wyjątkowy przeszczep w szczecińskim szpitalu 

AZ

PIE o decyzji PE ws. taksonomii UE: kluczowa dla budowania suwerenności energetycznej Polski

JK

Drawsko Pomorskie/ Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych z udziałem wojsk amerykańskich

AZ

Świnoujście czeka na tańszy węgiel

AZ

Zachodniopomorskie/ Trwa nabór chętnych do uprawy ogrodu społecznego w Przecławiu

AZ

Zachodniopomorskie/ 10 jednostek OSP dołączyło do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego

JK

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie