25,4 C
Szczecin
12 lipca 2024
Polityka Polska/Świat Wiadomości

Prezes PiS: wybór Elżbiety Witek powinien być oczywisty

Wybór przedstawicielki PiS powinien być oczywisty w normalnie funkcjonującym parlamencie – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński przedstawiając kandydaturę Elżbiety Witek na wicemarszałek Sejmu.

Prezes PiS przed głosowaniem powiedział, że Elżbieta Witek pełniła urząd marszałka Sejmu przez „ponad 50 miesięcy”. Jak dodał był to „wyjątkowo trudny czas”, ponieważ „opozycja ogłosiła się opozycją totalną”.

„Mieliśmy w Sejmie do czynienia z niebywałym poziomem agresji, grubiaństwa i chamstwa. Wszystko to pani marszałek znosiła z anielską cierpliwością i ogromną kultury. Choćby tylko to jest wystarczającym powodem, aby wybrać ją na ten urząd” – podkreślił prezes PiS. Dodał, że wybór przedstawicielki PiS powinien być oczywisty w „normalnie funkcjonującym parlamencie”.

Prezes PiS podkreślił, że partie opozycji stosują „taktykę odwracania znaczeń i nieustannie próbuje uznać się za opozycję demokratyczną mając do tego takie same prawa jak blok demokratyczny z lat czterdziestych, a nawet mniejsze, bo oni przynajmniej formalnie nie deklarowali, że zlikwidują państwo polskie”.

Sejm w poniedziałek wieczorem głosował nad sześcioma kandydaturami na wicemarszałków Izby. Kandydatkami KO były Monika Wielichowska i Dorota Niedziela. Nowa Lewica zgłosiła Włodzimierza Czarzastego. Kandydatami byli także Piotr Zgorzelski (Trzecia Droga) oraz Krzysztof Bosak (Konfederacja). PiS zgłosiło kandydaturę dotychczasowej marszałek Sejmu – Elżbiety Witek, która nie uzyskała wymaganej większości głosów.

Źródło/PAP

Related posts

GDDKiA o pracach na S3

AZ

Zakończył się pierwszy etap Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego. Zgłoszono prawie 100 projektów

AZ

Zachodniopomorskie/ Samochody elektryczne i wozy ratowniczo-gaśnicze trafią do strażaków

AZ

Postanowienie prezydenta ws. wyborów opublikowane w Dzienniku Ustaw. Oficjalnie ruszyła kampania wyborcza

AZ

Nowy wicewojewoda. Tomasz Wójcik powołany na stanowisko

Admin

Zachodniopomorskie/ Centrum Opieki Długoterminowej powstało w Koszalinie

AZ

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie