17.9 C
Szczecin
14 czerwca 2024
Infrastruktura Wiadomości

Nowa droga w Chociwlu

Ponad pięć milionów złotych kosztowała przebudowa ulic Wolności i Jana Pawła II w Chociwlu.

– Dla miasta, to niezwykle ważna drogowa inwestycja, historyczna inwestycja, największa od czasów wojny, istotna rzecz – mówi burmistrz Chociwla Stanisław Szymczak. Dodaje, że jest to główna arteria w kierunku cmentarza komunalnego.

Prawie trzy miliony złotych na przebudowę ulic w Chociwlu, to wsparcie z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Bez względu na to, jaki będzie rząd, kto będzie w Polsce rządził, to ta droga będzie i będzie służyła bezpieczeństwu mieszkańców, a także będzie powrotem do godności. – przypomina wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki. – Również w małych miejscowościach można realizować inwestycje, jakich wcześniej nie można było, o czym wspominał Pan burmistrz. A jednak, w czasie covidu, wojny na Ukrainie, realizowaliśmy z samorządami takie inwestycje – przyznaje wojewoda.

Kolejne rządowe wsparcie dla Chociwla przeznaczone będzie na kompleksową przebudowę stadionu miejskiego. Ta inwestycja ma być gotowa w 2024 roku.

Źródło/RadioSzczecin.pl

Related posts

W sprawie ukraińskich produktów potrzebne są rozwiązania, które będą działać przez lata, a nie tylko tu i teraz

AZ

58 tys. rolników złożyło wnioski o kredyty płynnościowe na kwotę 3 mld zł

AZ

Budowa tunelu pod Świną – aktualizacja

Admin

Od 1 października nie dojdzie do przedawnienia przestępstw pedofili

AZ

Kluczowy polski hub handlowy utrzymuje operacje przeładunkowe

Admin

Rząd we wtorek m.in. o bezpieczeństwie morskich farm wiatrowych

JK

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie