17.9 C
Szczecin
14 czerwca 2024
Miasto Szczecin Polityka Polska/Świat Wiadomości

Ponad miliard złotych na inwestycje w regionie

1 miliard 33 miliony złotych – tyle pieniędzy trafi do samorządów w województwie zachodniopomorskim w ramach rządowego programu inwestycji strategicznych.

Pieniądze otrzyma m.in. nieprzychylny rządowi marszałek województwa oraz gmina Szczecin – mówi poseł Prawa i Sprawiedliwości Leszek Dobrzyński.

– To jest rewolucja, to jest przewrót kopernikański w porównaniu z tym, z czym mieliśmy do czynienia za czasów rządów Platformy Obywatelskiej. Wtedy dofinansowania w takiej skali po prostu nie było i nie tak łatwo było je uzyskać, jeżeli były jakiekolwiek programy – mówi Dobrzyński.

Pieniądze trafiają do gmin i powiatów od wielu lat. To 8. edycja tego programu – przypomniał wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.

– Ponad miliard złotych dla Pomorza Zachodniego. Wszyscy ci, którzy mówią, że teraz prowadzimy kampanię i nagle w jej trakcie znajdują się środki, po prostu kłamią. I to trzeba bardzo jasno i wyraźnie powiedzieć. Ten program inwestycji strategicznych, Fundusz Inwestycji Strategicznych, to dwa lata i przez ten czas sukcesywnie przekazujemy środki – mówi Bogucki.

Przyznane fundusze stanowią od 90 do 95 procent wartości inwestycji – mówi poseł Prawa i Sprawiedliwości Artur Szałabawka.

– Niejednokrotnie rozmawiając z wójtami, burmistrzami, mówią, że już w tej chwili te środki, które z Polskiego Ładu trafiają na inwestycje drogowe, wodociągowe, na oczyszczalnie ścieków, są w takiej ilości, że niejednokrotnie roczny budżet danej gminy jest porównywalny do tych środków, które burmistrzowie i wójtowie dostają – mówi Szałabawka.

Pieniądze sfinansują budowę dróg, oczyszczalni ścieków, przedszkoli. W sumie w tej edycji to 201 inwestycji.Źródło/RadioSzczecin.pl

Related posts

Kolejny etap budowy ekspresowej szóstki. Wyłoniony wykonawca węzła w Sianowie

KM

Paweł Szefernaker: samorządy otrzymały do dzisiaj 544 mln zł z rządowego Funduszu Pomocy Uchodźcom

JK

Sensacyjny transfer Pogoni Szczecin

Admin

Projekt budowy części terminalu instalacyjnego zakończony

AZ

Szczecin/ Zakończyła się renowacja XVII-wiecznego obrazu Heinricha Redtela

JK

Szefernaker: projekty o cenach prądu i dystrybucji węgla z pozytywną opinią Komisji Wspólnej 

JK

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie