25,4 C
Szczecin
12 lipca 2024
Miasto Szczecin Sport

Mistrzynie świata najlepsze w Szczecinie

Mistrzynie świata najlepsze w Szczecinie. Renata Knapik-Miazga wygrała pierwsze w tym sezonie zawody Pucharu Polski w szpadzie kobiet.

W finałowym pojedynku szpadzistka AZS-u AWF Kraków pokonała swoją koleżankę ze złotej drużyny szpadzistek w Mistrzostwach Świata Martynę Swatowską-Wenglarczyk 15:10.

Pomimo finałowej porażki, Martyna Swatowska-Wenglarczyk – wychowanka Kusego Szczecin – była zadowolona z miłego powitania i ponownego występu w hali szermierczej przy Narutowicza w Szczecinie.

Bardzo miłe wspomnienia. Zawsze mi się miło wraca do Szczecina, na tą salę. Spędziłam tu wiele lat. Nauczyłam się szermierki. To super uczucie znów walczyć na tej sali. Szczecin to jest pierwszy Puchar Polski i tu zawsze nas mile witają. Rok temu, jak byłyśmy brązowymi medalistkami mistrzostw świata, również dostałyśmy kwiaty, więc tak naprawdę zawsze jedziemy z uśmiechem na ustach do Szczecina, bo wiemy, że tam nas czeka jakaś miła niespodzianka i faktycznie docenienie naszych zmagań jest bardzo miłe – powiedziała Swatowska-Wenglarczyk.

Jutro w hali przy Narutowicza w Szczecinie odbędzie się szermierczy Puchar Polski w szpadzie mężczyzn.

Źródło/ Radio Szczecin/ Fot. Robert Stachnik

Related posts

Solidarnościowy Konwój Wsparcia Seniorów dla starszych, samotnych i potrzebujących

Admin

Sejm uchwalił tarczę branżową

Admin

Międzyzdroje. Memoriał Szewińskiej, Komara i Ślusarskiego

AZ

Intensywne prace nad projektem obwodnicy zachodniej 

AZ

Wystawa „Miasto w mieście” na pięciolecie Centrum Dialogu Przełomy

Admin

Szczecin/ Floating Arena czynna od piątku

AZ

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie