17.9 C
Szczecin
14 czerwca 2024
Kultura Polska/Świat Wiadomości

„Tylko świnie siedzą w kinie” – małe zainteresowanie filmem A. Holland

„Bilety sprzedają się jak świeże bułeczki” – twierdzi Gazeta Wyborcza. W szczecińskich kinach jednak zainteresowania nie widać.

Chodzi o pokazy filmu „Zielona granica” Agnieszki Holland. Obraz będzie miał swoją premierę w piątek.

W Szczecinie film będzie można zobaczyć w Multikinie, Heliosie i Pionierze. Sprawdziliśmy, więc jak wyglądają rezerwacje. Dostępność miejsc na stronach internetowych multipleksów, może zobaczyć każdy, kto chce kupić bilet.

I tak w Heliosie w Kupcu w piątek film wyświetlany będzie dwa razy – na seanse zarezerwowane są pojedyncze miejsca. Z kolei w Heliosie na prawobrzeżu są trzy seanse. Więcej niż kilkanaście miejsc zarezerwowanych jest tylko na jeden z nich.

Najwięcej pokazów organizuje Multikino. Film wyświetli sześć razy. Nawet na wieczorne seanse zarezerwowane są pojedyncze miejsca.

Film Holland pokazuje obraz Straży Granicznej, która broni polskiej granicy przed atakiem hybrydowym Łukaszenki. W obrazie strażnicy przedstawieni są jako sadyści i zwyrodnialcy.

Ten film oczernia funkcjonariuszy, trudno nie przypomnieć znanego powiedzenia – tak produkcję skomentował prezydent Andrzej Duda.

– Hasła znanego nam z czasów okupacji hitlerowskiej, kiedy pokazywano w naszych kinach hitlerowskie filmy propagandowe: „Tylko świnie siedzą w kinie” – przypomniał prezydent Duda.Źródło/RadioSzczecin.pl

Related posts

Zachodniopomorskie/ Rozpoczął się 26. Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach

AZ

Premier: dopóki rządzi Prawo i Sprawiedliwość – Polska jest i będzie bezpieczna

AZ

Prace nad ITS w Świnoujściu nabierają tempa

KM

Niezwykły spektakl o… niezwykłych ludziach. IPN zaprasza

AZ

Minister: to województwo jest skazane na sukces

AZ

Szczecin/ Upamiętnienie ofiar stanu wojennego na pl. Solidarności

AZ

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie