10.8 C
Szczecin
24 września 2023
Sport Wiadomości

Najlepsi golfiści przyjadą walczyć do naszego regionu

Najlepsi golfiści amatorzy z Polski przyjadą do naszego województwa walczyć o przepustkę do prestiżowego turnieju World Amateur Golfers Championship.

Ponad 200 zawodników będzie mierzyć się na polach golfowych w Binowie i Modrym Lesie.

Będą oni podzieleni na grupy odpowiadające ich umiejętnościom, co pozwoli wszystkim walczyć o zwycięstwo w swojej kategorii – mówi Sławomir Piński, dyrektor turnieju.

System handicap to są tzw. fory, czyli w zależności od poziomu gry golfistów-amatorów, bo to jest taki turniej, dany gracz dostaje więcej lub mniej forów. W danej grupie handicapowej rywalizują gracze na podobnym poziomie sportowym. Wygrywa ten gracz, który ma najlepszą dyspozycję podczas danego turnieju – tłumaczy Piński.

Golf w Polsce przeżywa wzrost popularności, głównie za sprawą sukcesów jednego z naszych reprezentantów – zauważa Piński: – Mamy zawodnika. Jest to Adrian Meronk, który jest wśród 50 najlepszych golfistów na świecie. Jest to osiągnięcie bardzo wielkie. Najprawdopodobniej zostanie powołany do drużyny Europy na mecz Ryder Cup. 12 najlepszych Europejczyków będzie rywalizowało z dwunastoma najlepszymi Amerykanami.

Finał krajowy World Amateur Golf Championship rozpocznie się jutro i potrwa trzy dni, a najlepsza siódemka uzyska przepustkę na finał światowy, który odbędzie się w listopadzie w Tajlandii.

Źródło/ Radio Szczecin/ Fot. Robert Stachnik

Related posts

Koszalin/ W procesie o nakłanianie do zabójstwa policjanta zeznawał świadek, który potwierdził, że dostał takie zlecenie

AZ

Szpital Wojewódzki w Koszalinie zawiesza udzielanie tzw. świadczeń planowych

Admin

Darmowa rehabilitacja dla seniorów z Kołobrzegu

AZ

Szczecin/ Akcja pomocy dla „Domu Smutku”

AZ

Prezydent: Polska jest liderem pomocy dla Ukrainy; dlatego staliśmy się celem cynicznej rosyjskiej propagandy

AZ

W KPRM jednej z sal nadano imię Jana Olszewskiego

JK

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie