5.4 C
Szczecin
19 kwietnia 2024
Powiat Świnoujski Turystyka

Świnoujście: Ratownicy pod wrażeniem

Takiego sezonu na świnoujskiej plaży jeszcze nie było. Ratownicy są pod wrażeniem odpowiedzialności, z jaką w tym roku wypoczywają turyści. Pod tym względem nie ma porównania z ubiegłym sezonem.

Ogromne zadowolenie to słowa, jakimi ratownicy, pracujący na świnoujskim kąpielisku, opisują tegoroczny sezon. A odnosi się to przede wszystkim do postawy plażowiczów – mówi Adam Wąsik, ratownik. – W porównaniu do poprzednich lat, jest niesamowita różnica. Myślę, że ludzie bardziej bezpiecznie podchodzą do kwestii wypoczynku.

Przede wszystkim wzrosła świadomość rodziców, którzy wypoczywają nad wodą z dziećmi.Rodzice starają się inaczej do tego podchodzić i zaczęli zabezpieczać swoje pociechy w kapoki. Nie puszczają ich na wodzie, jak rok temu – mówi Adam Wąsik.

Trzeba pilnować i uważać, szczególnie jak jest dużo ludzi, jak jest małe dziecko, jeszcze bardziej – mówi turystka. – Za głęboko nie idziemy.

Nie oznacza to, że pracy nie ma wcale, bo ratownicy, jak co roku przy plaży pełnej turystów mają pełne ręce roboty.

Więcej interwencji podejmujemy na piasku, na lądzie – dodaje Wąsik.

Plaży w Świnoujściu strzeże 35 ratowników.

W skali kraju sytuacja nie jest już tak dobra, bo od początku wakacji doszło do 150 akcji ratunkowych nad Bałtykiem, a Rządowe Centrum Bezpieczeństwa informuje, że od 1 kwietnia w Polsce utonęło 226 osób.

Źródło/ Radio Szczecin/ Fot. Joanna Maraszek

Related posts

Głębokowodny terminal kontenerowy to kluczowa inwestycja dla naszych portów

JK

Skansen Morski w Kołobrzegu

Admin

31. w tym roku dostawa LNG dotarła do Terminalu LNG w Świnoujściu

KM

Tunel pod Świną gotowy do otwarcia

AZ

Drogo jak w Świnoujściu

AZ

Dyr. Urzędu Morskiego: nowy tor podejściowy umożliwi dotarcie do portu w Świnoujściu największym statkom

JK

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie