25,4 C
Szczecin
12 lipca 2024
Powiat Świnoujski Turystyka

Świnoujście: Ratownicy pod wrażeniem

Takiego sezonu na świnoujskiej plaży jeszcze nie było. Ratownicy są pod wrażeniem odpowiedzialności, z jaką w tym roku wypoczywają turyści. Pod tym względem nie ma porównania z ubiegłym sezonem.

Ogromne zadowolenie to słowa, jakimi ratownicy, pracujący na świnoujskim kąpielisku, opisują tegoroczny sezon. A odnosi się to przede wszystkim do postawy plażowiczów – mówi Adam Wąsik, ratownik. – W porównaniu do poprzednich lat, jest niesamowita różnica. Myślę, że ludzie bardziej bezpiecznie podchodzą do kwestii wypoczynku.

Przede wszystkim wzrosła świadomość rodziców, którzy wypoczywają nad wodą z dziećmi.Rodzice starają się inaczej do tego podchodzić i zaczęli zabezpieczać swoje pociechy w kapoki. Nie puszczają ich na wodzie, jak rok temu – mówi Adam Wąsik.

Trzeba pilnować i uważać, szczególnie jak jest dużo ludzi, jak jest małe dziecko, jeszcze bardziej – mówi turystka. – Za głęboko nie idziemy.

Nie oznacza to, że pracy nie ma wcale, bo ratownicy, jak co roku przy plaży pełnej turystów mają pełne ręce roboty.

Więcej interwencji podejmujemy na piasku, na lądzie – dodaje Wąsik.

Plaży w Świnoujściu strzeże 35 ratowników.

W skali kraju sytuacja nie jest już tak dobra, bo od początku wakacji doszło do 150 akcji ratunkowych nad Bałtykiem, a Rządowe Centrum Bezpieczeństwa informuje, że od 1 kwietnia w Polsce utonęło 226 osób.

Źródło/ Radio Szczecin/ Fot. Joanna Maraszek

Related posts

IMGW ostrzega: upały do 34 st. C

Admin

17. w tym roku dostawa LNG do Terminala w Świnoujściu

KM

Piasek z tunelu w Świnoujściu zostanie wykorzystany

Admin

Do Szczecina wpłyną większe statki

Admin

We wrześniu wzrost przeładunków w portach Szczecin i Świnoujście

Admin

Nowe połączenia z lotniska w Goleniowie

JK

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie