Szczecin
9 maja 2024
Miasto Szczecin Sport

Mamy (kolejnego) mistrza w Szczecinie

Jest kolejny mistrz Polski w Szczecinie. Po koszykarzach Kinga Mistrzostwo Polski Młodzików zdobyli piłkarze wodni Arkonii Waterpolo Szczecin w kategorii do lat 13.

W finałowym turnieju w Warszawie młodzi waterpoliści Arkonii odnieśli komplet zwycięstw. Podopieczni trenerów Mariusza Staweckiego i Andrzeja Zabdyra pokonali Szkołę Gortata Waterpolo Poznań 18:8, Polonię Bytom 7:5, UKS Neptun Uniwersytet Łódzki 13:9, Alfę Gorzów Wielkopolski 19:6 i UKS Syrena Pałac Młodzieży Warszawa 12:5.

Królem strzelców finałowego turnieju w stolicy został napastnik Arkonii Wiktor Dziarmaga, który zdobył 20 bramek. Najskuteczniejszym waterpolistą całych rozgrywek został natomiast jego klubowy kolega ze szczecińskiej drużyny Rafał Agaciński, który zdobył 107 goli.

Warto dodać, że na 8 miejscu w Mistrzostwach Polski Młodzików sklasyfikowano piłkarzy wodnych UKS-u Marlin Gryfino.