9.1 C
Szczecin
24 września 2023
Powiat Świnoujski Ważne Wiadomości

Otwarcie tunelu w Świnoujściu jeszcze przed wakacjami

„20 czerwca ma zostać wydane pozwolenie na użytkowanie tunelu, co umożliwia jego otwarcie” – przekazał rzecznik prasowy prezydenta Świnoujścia Jarosław Jaz. Z inwestycji mieszkańcy i turyści mają skorzystać jeszcze przed wakacjami.

– Pozwolenie na użytkowanie tunelu pod Świną, które umożliwi jego otwarcie, ma zostać wydane 20 czerwca – przekazał rzecznik prasowy prezydenta Świnoujścia Jarosław Jaz.

– Miastu zależy, aby otwarcie tunelu nastąpiła jak najszybciej po tym terminie – dodał. 

Według zapewnień Urzędu Miasta w Świnoujściu z inwestycji mieszkańcy i turyści mają skorzystać jeszcze przed wakacjami. 

W tym tygodniu przejazd pod Świną z wyspy Uznam na Wolin i z powrotem testowali ratownicy medyczni z pogotowia ratunkowego w Świnoujściu i Międzyzdrojach. Ratownicy sprawdzali m.in. stworzenia w tunelu korytarza życia. Wcześniej podobne przejazdy mieli także kierowcy z Komunikacji Autobusowej w Świnoujściu. 

Droga między wyspami Wolin i Uznam będzie mieć długość ok. 3,2 km. Część wydrążona maszyną TBM ma 1484 m. Przeprawa pod cieśniną Świny ma połączyć wyspę Wolin z wyspą Uznam, na której znajdują się centrum administracyjno-usługowe i dzielnica nadmorska, a tym samym zakończyć problemy komunikacyjne mieszkańców Świnoujścia i turystów. Aby przedostać się na wyspę Uznam, teraz trzeba skorzystać z przeprawy promowej, co często wiąże się z długim oczekiwaniem. 

Inwestorem jest Świnoujście, a inwestorem zastępczym – szczeciński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). Wykonawcą jest konsorcjum firm PORR/Gülermak. Koszt budowy to ponad 900 mln zł, z czego prawie 775,7 mln zł pochodzi ze środków unijnych. Pozostałą część Świnoujście dokłada z własnego budżetu.

Źródło/fot/: PAP

Related posts

PKN Orlen: Fuzja PKN Orlen i Grupy Lotos jest realizowana zgodnie z planem

AZ

Papież o sytuacji migrantów przybywających na Lampedusę: okrucieństwo i straszliwy brak człowieczeństwa

AZ

Dzieci z terenów popegeerowskich z nowymi komputerami

AZ

Rada Ministrów podjęła kolejne decyzje dotyczące pomocy rolnikom 

AZ

Zachodniopomorskie. Budowana S6 ma być gotowa w tym roku

Admin

Milionowe długi, co piąty nie płaci czynszu

AZ

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie