25,4 C
Szczecin
12 lipca 2024
Powiat Świnoujski Ważne Wiadomości

Otwarcie tunelu w Świnoujściu jeszcze przed wakacjami

„20 czerwca ma zostać wydane pozwolenie na użytkowanie tunelu, co umożliwia jego otwarcie” – przekazał rzecznik prasowy prezydenta Świnoujścia Jarosław Jaz. Z inwestycji mieszkańcy i turyści mają skorzystać jeszcze przed wakacjami.

– Pozwolenie na użytkowanie tunelu pod Świną, które umożliwi jego otwarcie, ma zostać wydane 20 czerwca – przekazał rzecznik prasowy prezydenta Świnoujścia Jarosław Jaz.

– Miastu zależy, aby otwarcie tunelu nastąpiła jak najszybciej po tym terminie – dodał. 

Według zapewnień Urzędu Miasta w Świnoujściu z inwestycji mieszkańcy i turyści mają skorzystać jeszcze przed wakacjami. 

W tym tygodniu przejazd pod Świną z wyspy Uznam na Wolin i z powrotem testowali ratownicy medyczni z pogotowia ratunkowego w Świnoujściu i Międzyzdrojach. Ratownicy sprawdzali m.in. stworzenia w tunelu korytarza życia. Wcześniej podobne przejazdy mieli także kierowcy z Komunikacji Autobusowej w Świnoujściu. 

Droga między wyspami Wolin i Uznam będzie mieć długość ok. 3,2 km. Część wydrążona maszyną TBM ma 1484 m. Przeprawa pod cieśniną Świny ma połączyć wyspę Wolin z wyspą Uznam, na której znajdują się centrum administracyjno-usługowe i dzielnica nadmorska, a tym samym zakończyć problemy komunikacyjne mieszkańców Świnoujścia i turystów. Aby przedostać się na wyspę Uznam, teraz trzeba skorzystać z przeprawy promowej, co często wiąże się z długim oczekiwaniem. 

Inwestorem jest Świnoujście, a inwestorem zastępczym – szczeciński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). Wykonawcą jest konsorcjum firm PORR/Gülermak. Koszt budowy to ponad 900 mln zł, z czego prawie 775,7 mln zł pochodzi ze środków unijnych. Pozostałą część Świnoujście dokłada z własnego budżetu.

Źródło/fot/: PAP

Related posts

Woda w regionie pod kontrolą. Sanepid szuka Legionelli

AZ

M. Gróbarczyk: jesienią tor wodny między Elblągiem a Mierzeją Wiślaną będzie skończony

JK

Włochy/ Polscy weterani wraz z przedstawicielami rządu i dyplomacji upamiętnili w Cassino gen. Andersa

JK

Zachodniopomorskie/ Usunięto niewybuchy z II wojny światowej w Osinowie Dolnym

AZ

Sejm za ustawą o dokumentach paszportowych

AZ

Prezydent podpisał ustawę obniżającą dolną stawkę PIT z 17 do 12 proc.

JK

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie