21.9 C
Szczecin
5 czerwca 2023
Polska/Świat Ważne Wiadomości

UE/ Europoseł Brudziński dla PAP: pomoc Polski dla uchodźców z Ukrainy jest bezprecedensowa

Pomoc Polski i Polaków dla uchodźców z Ukrainy nie ma precedensu w historii; precedensu nie ma jednak również opieszałość UE we wsparciu Polski – mówi w rozmowie z PAP eurodeputowany PiS Joachim Brudziński, który w najbliższy czwartek organizuje w Parlamencie Europejskim wysłuchanie publiczne w tej sprawie.

„Pomoc Polski dla uchodźców z Ukrainy jest bezprecedensowa. Nie znam też niestety takiej sytuacji, aby przy tej skali wyzwania z jakim nasz kraj się mierzy, wsparcie ze strony instytucji unijnych było tak opieszałe. Przy kryzysie na południowej granicy UE, na Morzu Śródziemnym były kierowane wielomiliardowe środki finansowe, chociażby dla Turcji” – przypomina Brudziński.

„Oczywiście, takie państwa jak Grecja, Hiszpania, Włochy borykały się i borykają się cały czas z kolejnymi falami uchodźców, ale żadna z tych fal nie miała takiej skali i takiej liczby, jak to z czym od 24 lutego br. boryka się Polska” – dodaje były szef MSWiA RP.

Wysłuchanie publiczne, na którym zostanie zaprezentowany raport podsumowujący dotychczasowe działania Polski na rzecz pomocy uchodźcom wojennym z Ukrainy odbędzie się w najbliższy czwartek w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Brukseli o 9.00. W spotkaniu, oprócz jego inicjatora Joachima Brudzińskiego i pełnomocnika rządu RP ds. uchodźców wojennych z Ukrainy Pawła Szefernakera, wezmą też udział przedstawiciele władz samorządowych, wojewódzkich i organizacji pozarządowych.

„Mam nadzieję, że to wysłuchanie pozwoli otworzyć oczy tym wszystkim, którzy niejednokrotnie w PE wygadują straszne bzdury na temat Polski i rzekomego braku praworządności, używając takich określeń jak +dyktatura+ czy nawet +faszyzm+. Dzieje się to niestety przy olbrzymim wsparciu polskich eurodeputowanych z partii opozycyjnych. Wysłuchanie to jest konieczne, żeby wszyscy ludzie oderwani od rzeczywistości, powielający dyrdymały ukute w kremlowskich gabinetach uświadomili sobie, co naprawdę dzieje się na wschodniej granicy Unii” – konkluduje Joachim Brudziński.

Źródło/ PAP/ Fot. TVP INFO

Related posts

Koszalin/ Wspólny Koszalin stał się najliczniejszym klubem w radzie, przed KO i PiS

AZ

Trasy Rowerowe Pomorza Zachodniego jednymi z najlepszych szlaków w Polsce

Admin

Wybory prezydenckie 2020. Seniorzy, kobiety w ciąży głosują bez kolejki

Admin

UE/ Zachodniopomorski Poseł do PE Joachim Brudziński zabrał głos podczas debaty na temat międzynarodowego transportu morskiego

JK

13 emerytura jeszcze przed świętami

Admin

Polskie przedstawicielstwo przy OBWE: jesteśmy gotowi do dalszych działań dyplomatycznych, by rozwiązać kryzys

AZ

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie