14.4 C
Szczecin
5 lipca 2022
Polityka Polska/Świat Wiadomości

Sejm/Bez poprawek w II czytaniu projektu ws. certyfikatów dla offshore

Żadnych poprawek nie zgłoszono w środę w Sejmie w trakcie II czytania projektu ustawy wprowadzającego systemy certyfikacji dla morskich farm wiatrowych i urządzeń do wyprowadzania mocy. Projekt trafi bezpośrednio pod głosowanie.

W środę podczas II czytania w Sejmie projektu ws. certyfikatów dla offshore nie zgłoszono żadnych poprawek. Poparcie dla projektu, który trafi bezpośrednio pod głosowanie, zapowiedziały wszystkie sejmowe kluby.

Projekt wprowadza system certyfikacji odpowiednich wymagań w zakresie bezpieczeństwa i ochrony środowiska na poszczególnych etapach budowy morskich farm wiatrowych i urządzeń do wprowadzania z nich mocy. Nadzór i certyfikację będą wykonywać tzw. uznane organizacje z odpowiednim upoważnieniem. Projektowane przepisy regulują zakres wymagań koniecznych do otrzymania odpowiednich certyfikatów.

System ma być analogiczny do powszechnych systemów nadzoru państw nad eksploatacją statków i platform wiertnicznych.

Zgodnie z projektem morska farma wiatrowa oraz zespół urządzeń służący do wyprowadzania mocy będą musiały uzyskać certyfikaty potwierdzające spełnienie wymagań. Certyfikat zgodności projektowej ma być wydawany przed rozpoczęciem budowy, certyfikat dopuszczenia do eksploatacji – po zakończeniu budowy, a w fazie działania certyfikat bezpieczeństwa eksploatacji odnawiany raz na pięć lat.

Źródło/PAP

Related posts

Decyzje o pozwoleniu na budowę dla przyłączenia do Elektrowni Dolna Odra

Admin

Paweł Szefernaker: apeluję do samorządów o bezzwłoczne wypłacanie świadczeń za pomoc uchodźcom

JK

Radni PiS popierają apel wiceministra w sprawie podwyżki cen wody

Admin

Szef MSZ rozmawiał z przedstawicielem UE ds. praw człowieka m.in. o pomocy humanitarnej dla Ukrainy

AZ

Ministerstwo Zdrowia – rozporządzenie ws. organizacji wyborów

Admin

Limity na zakupy w sklepach Rossmann. Zobacz, czego nie będzie można teraz kupić!

Admin

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie