16.3 C
Szczecin
26 maja 2022
Praca z domu, a kłopoty z siecią? łącze w Świnoujściu działa
Porady Powiat Świnoujski

Praca z domu, a kłopoty z siecią? łącze w Świnoujściu działa

Jak podaje Urząd w  Świnoujściu, odebrane zostały zgłoszenia od rodziców uczniów szkół znajdujących się na zachodniopomorskich wyspach, że pojawiać się zaczęły problemy techniczne podczas kontynuowania nauki zdalnie. W dniu 3.04.2020 roku przedstawiciele Miasta spotkali się z lokalnymi firmami informatycznymi:

Łącze w mieście jest sprawne – Jak podają przedstawiciele firm branż informatycznych w Świnoujściu

Co więc w takim razie możemy z tym zrobić?   

KLIKNIJ TUTAJ, ABY PRZEJŚĆ DO PORADNIKA MÓWIĄCEGO JAK SOBIE RADZIĆ Z TAKIM PROBLEMEM!

Chcąc rozwiązać ten problem koniecznym było zasięgnięcie opinii specjalistów. Zastępca prezydenta Barbara Michalska z udziałem m. in. zastępcy prezydenta Pawła Sujki, sekretarz Miasta Doroty Konkolewskiej spotkali się ze znanymi operatorami internetu w Świnoujściu Piotrem Mumotem, Maciejem Makuchem z zarządu firmy AC Systemy sp. z o.o. i Maciejem Siutą z FN-Serwis Spółka Jawna. W ich opinii internet w mieście jest bardzo dobry. W tym zakresie nie ma żadnych potrzeb, w które Miasto powinno się angażować. Problem może być ulokowany:

– po stronie dostawców internetu,

– umów, jakie użytkownicy mają zawarte z operatorami,

 – lub sprzętu komputerowego.

Aby zwrócić uwagę działających na rynku świnoujskim operatorów internetu na obecnie występujące problemy prezydent skierował do nich prośbę w imieniu wszystkich użytkowników o uwzględnienie zobowiązania się do dostawy stabilnego połączenia sieciowego:

W ramach powierzonych samorządowi zadań w zakresie kształcenia dzieci i młodzieży realizacja tego obowiązku w dobie trwającej epidemii koronawirusa odbywa się poza placówkami do tego powołanymi, z wykorzystaniem środków zdalnego porozumiewania się. Prowadzone zajęcia on-line z wykorzystaniem komunikatorów bardzo często jednak napotykają na techniczne problemy związane z sygnałem internetowym. Zgłoszenia rodziców jak i nauczycieli sprowadzają się do kwestii zawieszania i zaniku połączeń w trakcie prowadzonych zajęć.

Jesteście Państwo jednym z operatorów dostarczających sygnał do użytkowników końcowych- domowych i w związku z tym bardzo proszę o zapewnienie na ten trudny dla wszystkich czas, dostaw stabilnych i nieprzerwanych. Za zrozumienie sytuacji i udzieloną pomoc z góry serdecznie dziękuję.

Ponadto, żeby pomóc odbiorcom internetu pracującym zdalnie urząd wydał również czytelny i prosty poradnik opracowany przez Macieja Siutę w formie wirtualnej, z którego będą mogli skorzystać wszyscy, którzy mają problemy techniczne m.in. w nauczaniu i uczeniu się on-line: uczniowie, nauczyciele i rodzice. Jest on zamieszczony na stronach internetowych placówek oświatowych. Będzie również możliwość wydrukowania pliku. Instrukcja zawiera wskazówki dla użytkownika jak samodzielnie rozwiązać swój problem.

Źródło: http://www.swinoujscie.pl/pl/news/content/15210

Related posts

GAZ-SYSTEM z pozwoleniem na budowę trzeciego zbiornika na Terminalu LNG w Świnoujściu

Admin

ŚWINOUJŚCIE: KOMENDA PSP MA NOWEGO KOMENDANTA

AZ

Tunel pod Świną – już wkrótce ruszy „Wielki Kret”

Admin

Są pieniądze na budowę Zachodniej Obwodnicy Szczecina

Admin

„Strażak-24” wrócił do pracy

AZ

Morawiecki: kontynuujemy dzieło wzmocnienia wybrzeża

Admin

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie